Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Informace k sezóně soutěžního lezení 2019

Informace k sezóně soutěžního lezení 2019
08. 03. 2019 | Rubrika: Soutěžní lezení

V sezóně 2019 se bude konat řada soutěžních i přípravných akcí, což může komplikovat orientaci v termínech, plánování přípravy či dalších akcí. Proto upozorňujeme na kalendáře, již zajištěný servis, kontakty a dosud známé termíny oficiálních akcí zajišťovaných Komisí soutěžního lezení ČHS a IFSC.

 

Závody

 

 

Česká reprezentace nebude vysílat oficiální výpravu na závod EYC v boulderingu v portugalském Soure (26. – 28. 4.). Pokud některý z řádně nominovaných reprezentantů projeví zájem o start na tomto závodě, bude mu umožněn v souladu s nominačními pravidly a pravidly proplácení, ČHS ale nebude zajišťovat v místě konání závodu žádný servis (mezinárodního kouče, ubytování atd.).

 

Soustředění

Kromě již realizovaných soustředění v boulderingu připravuje Komise soutěžního lezení ČHS pro první polovinu sezóny tato soustředění – termíny jsou zatím předběžné:

31. 3. Brno – soustředění reprezentace a VSCM v boulderingu

30. - 31. 3. Žilina/Brno/Gliwice (místo bude upřesněno) – soustředění reprezentace a VSCM v lezení na rychlost

13. -14. 4. LC SmíchOff – soustředění reprezentace a VSCM v lezení na obtížnost

22. - 26. 5. Innsbruck – soustředění reprezentace a VSCM v lezení na rychlost

6. - 9. 6. Innsbruck - soustředění reprezentace a VSCM v lezení na obtížnost a v boulderingu

 

Společné tréninky

Každý měsíc budou stejně jako dosud organizovány společné tréninky reprezentace a VSCM vedené reprezentačními trenéry v jednotlivých disciplínách. Informace o termínech a náplni těchto tréninků poskytnou trenéři, kteří budou konkrétní tréninky organizovat. Tyto tréninky jsou po dohodě s příslušnými trenéry otevřené i pro závodníky mimo reprezentaci a VSCM (mladší kategorie, nenominovaní závodníci s odpovídající výkonností atd.)

 

Testování reprezentace

Testování reprezentace je realizováno v termínech uvedených v článku „Testování reprezentace ve sportovním lezení“, další termíny a případné opakované testování je možné pouze po dohodě s Jiřím Balášem (X8yk9YUS1mICO1kf45pJ).

 

Fyzioterapeutická péče

V roce 2019 pokračuje systém péče v oblasti pohybové terapie a fyzioterapie pro reprezentaci a talentovanou mládež, zajišťovaný týmem Fyzio Gym Cooper. Veškeré informace, podmínky a kontakty jsou uvedeny v článku „Fyzioterapie a pohybová terapie pro reprezentanty, členy VSCM a talentovanou mládež do 14 let“ 

 

Další informace

Eva Křížová na vlastní žádost z osobních důvodů ukončila činnost reprezentační trenérky lezení na rychlost k 28. 2. 2019, její agendu po organizační stránce přebírají pro sezónu 2019 trenérky Alexandra Gendová a Eliška Karešová, po odborné stránce budou soustředění zajištěna ve spolupráci s Liborem Hrozou ml. a zahraničními specialisty.

Jakékoli další informace vám poskytne Tomáš Binter (ahzk9W6a9mrBQOQl4lpk2729g), případné podněty, návrhy či připomínky k oblasti soutěžního lezení můžete zasílat také gestorovi soutěžního lezení ve VV ČHS Davidovi Urbáškovi (Z8IsUWkjX8Fo1YUS3hEy9f5rT-M).

 

Tomáš Binter