Facebook

Český horolezecký svaz

ČHS členství, informace

ČHS servis pro členy

Sport

Skály

Vzdělávání

Mládež

ČHS Trio

TrioLP1

 

Představujeme vám nový balíček služeb ČHS Trio, který při svých aktivitách oceníte. Přináší vám vše, co můžete potřebovat – od spolehlivého pojištění přes 50% slevy na ubytování v alpských chatách po celé Evropě až po členské výhody Českého horolezeckého svazu.

 

Co přesně ČHS Trio obsahuje?

 

Cestovní pojištění UNIQA

 

Unikátní pojištění vzniklo ve spolupráci ČHS s Pojišťovnou UNIQA a.s. Lze ho sjednat pouze prostřednictvím sekretariátu ČHS, nikoli v pobočce pojišťovny.

 

Jedná se o celoroční pojištění, které se vztahuje i na horolezectví, vysokohorskou turistiku, ferraty, skialpinismus, vodní sporty, ježdění na horských kolech, kitting a další sporty, včetně účasti na sportovních soutěžích.

 

Výhody:

  • Pojištění se vztahuje na jakýkoli pobyt v zahraničí. Nejen lezení, ale i pobyt u moře, poznávací zájezd, ozdravný pobyt, kurz či školení v zahraničí.
  • Pojistné částky do 2 milionů Kč na léčebné výlohy a asistenční služby.
  • Krytí nákladů na záchranné operace (horská služba, využití vrtulníku).
  • Pojištění není omezeno nadmořskou výškou, ve které k případnému incidentu dojde.

Příklad pomoci

V červenci 2016 potřebovala pomoct velmi zkušená horolezkyně Alena Čepelková, která s parťákem lezla ve Švýcarsku hřebenovku na Lenspitze. Podmínky byly nepříznivé, na skalním hřebeni byl měkký sníh. Pod vrcholem je zastavil úsek s nejistou převějí, který nebylo možné zajistit.

Nejdříve mysleli, že budou muset počkat do rána, až sníh ztuhne. Nakonec se rozhodli zavolat vrtulník, který je dopravil do bezpečí. Pojišťovna UNIQA situaci vyhodnotila jako ohrožení života nebo zdraví, přestože nikdo z dvojice nebyl zraněný, a proplatila pojistnou událost ve výši téměř 70 000 Kč.

Celý příběh vyšel na eMontana.cz.

 

Za rok 2016 proplatila UNIQA členům ČHS více než 500 000 Kč za pojistné události od drobných úrazů až po složité záchranné akce u protinožců. Více se o možnostech pojištění dozvíte v samostatné sekci našeho webu „Pojištění UNIQA“.

 

Ubytování v alpských chatách a další výhody

 

V rámci balíčku získáváte členství v Slovinském horolezeckém svazu (PZS – Planinska zveza Slovenije), díky kterému můžete využít až 50% slevy na ubytování ve více než 1300 alpských chatách v Rakousku, Německu, Francii, Itálii, Švýcarsku, Španělsku, Slovinsku, a dokonce i Lichtenštejnsku. Můžete si tak pořádně užít hory a ušetřit za ubytování, které může být v některých zemích nákladné. Roční poplatek za balíček ČHS Trio se vám může rychle vrátit. Stačí přespat 4 až 5 nocí na horské chatě v Alpách.

 

Členství v ČHS

 

Lezete rádi po skalách? Český horolezecký svaz se stará o váš komfort a bezpečnost při lezení. Členstvím se tak podílíte na údržbě skalních oblastí po celé České republice.

 

Co pro vás děláme?

  • Provádíme kontrolu a údržbu fixního jištění a celkovou údržbu skal.
  • Vyjednáváme povolení lezení s orgány ochrany.
  • Školíme správce skal a financujeme nákup materiálu na údržbu (více než 1,5 milionu Kč ročně).
  • Naši správci ročně umístí téměř 7000 kusů nových jištění.

Navíc členové ČHS mohou zdarma využívat knihovnu s průvodci, knihami a časopisy s lezeckou tematikou z celého světa. Momentálně je v knihovně více než 2500 titulů.

 

Členové ČHS mohou využít nabídku kvalitního lezeckého vzdělávání. Kurzy podle standardů UIAA jsou nejen pro instruktory a trenéry, ale také pro řadové lezce. Na každého člena ČHS se vztahuje základní úrazové pojištění při organizovaných nebo oddílových akcích.

 

Členové ČHS mají nižší startovné na závodech, které organizuje ČHS.

 

Cena balíčku ČHS Trio?

 

Cena balíčku pro jednotlivce se odvíjí pouze od věku klienta. Pokud rádi cestujete s rodinou, můžete si zvolit výhodnější balíček pro dva dospělé a až čtyři děti.

 

Ceník ČHS Trio pro rok 2017

dospělý (26 - 60 let včetně, roč. 1991 -1957) 1395 Kč
VŠ student 26 roků (roč. 1991) 1225 Kč
junior 19 - 25 roků (roč. 1992 - 1998) 1125 Kč
mládežník (16 - 18 let, roč. 1999 - 2001) 925 Kč
dítě (do 15 let, roč. 2002 a mladší) 755 Kč
senior (61 - 65 let, roč. 1956 - 1952) 995 Kč
senior (66 let a více, od roč. 1951) 872 Kč
rodina (2 dospělí + max 4 děti do 18 let) 2660 Kč

Ceny platí pro kombinaci s tarifem cestovního pojištění E30. Objednání ČHS Trio s dalšími tarify pojištění je možné přes e-shop.

Bližší informace najdete na našem webu v sekcích Členství a Pojištění UNIQA.

 


Jak balíček ČHS Trio objednat?

 

ČHS Trio si můžete objednat on-line.

E-shop členství a pojištění

ČHS Trio si můžete dále zakoupit osobně na sekretariátu ČHS, popř. prostřednictvím hromadné objednávky vašeho oddílu (v tomto případě jen se základní variantou pojištění E30).

V případě jakýchkoli dotazů volejte na tel. 273 136 385 nebo napište na e-mail 4onxRWjjWoAs1~l7VX~r5bekc8MhTj.


 

Jak to funguje?

 

Obdržíte od nás kompletní balíček, který obsahuje členský průkaz ČHS, průkaz pojištěnce UNIQA a členský průkaz PZS. S nimi pak můžete využívat slevy a další výhody, které vám balíček ČHS Trio přináší.