Facebook

Český horolezecký svaz

Členství ČHS 2022 nyní v prodeji!

Členství ČHS 2022 nyní v prodeji!
13. 12. 2021 | Rubrika: O ČHS

Děkujeme všem, kteří se v uplynulých letech rozhodli stát členy Českého horolezeckého svazu a podpořit tak rozvoj horolezeckých, lezeckých a skialpinistických aktivit v Česku. Od 1. 12. můžete v našem eshopu zakoupit členství pro rok 2022 a ve své podpoře tak nadále pokračovat. 

ČHS

Český horolezecký svaz je tu pro každého, kdo rád leze, ať už na umělé stěně, na skalách, či v horách. Jsme tu pro ty, kteří lezou v lezečkách, v pohorkách, v mačkách, s cepíny či se vydávají do hor na skialpech nebo třeba jen fandí našim nejlepším lezcům. 

 

STÁT SE ČLENEM

 

Vyjednáváním povoleních se staráme o to, aby skály byly lezcům přístupné, dbáme na dodržování pravidel lezení a ochrany přírody, aby tady skály a jejich okolí zůstaly zachovány pro další generace a snažíme se o jejich bezpečné zajištění. Vyvinuli jsme mobilní aplikaci SKÁLY ČR, kde přehledně naleznete všechny lezecké oblastí v ČR, jednotlivé skály i cesty včetně hodnocení, případně fotografií. Pohodlně můžete najít skály s pomocí GPS a další. 

 

V roce 2021 jsme

VYJEDNALI POVOLENÍ PRO LEZENÍ V 10 SKALNÍCH OBLASTECH

VYMĚNILI NA ČESKÝCH SKALÁCH PŘES 800 JISTÍCÍCH PRVKŮ

POŘÁDALI METODICKÉ DNY PRO LEZCE, SPRÁVCE A PRVOVÝSTUPCE

PODPOŘILI ÚDRŽBOVÉ AKCE V MNOHA SKALNÍCH OBLASTECH

INOVOVALI APLIKACI SKÁLY ČR

a mnoho dalšího.

 

 

Díky kvalitní systematické přípravě si naše lezecká reprezentace vede lépe než kdy dřív a je plnohodnotnou konkurencí na světové úrovni. Naše největší eso Adam Ondra obsadil skvělé 6. místo na historicky prvních olmpijských hrách jejichž součástí bylo sportovní lezení, Eliška Adamovská se stala první Češkou, která vyhrála závod Světového poháru a mezi světovou špičku se "drápe" řada dalších českých nadějí

Na tuzemské scéně jsme v roce 2021 připravili 17 závodů Českého poháru a Mistrovství ČR ve všech disciplínách sportovního lezení a nespočet menších závodů II. a III. ligy. Opřeli jsme se do podpory talentované mládeže prostřednictvím Vrcholového sportovní centra mládeže a Sportovních středisek mládeže.

 

V roce 2021 jsme

USPOŘÁDALI 17 PRVOLIGOVÝCH ZÁVODŮ V LEZENÍ

VYJELI S REPREZENTANTY NA 20 MEZINÁRODNÍCH ZÁVODŮ

BYLI SOUČÁSTÍ OLYMPIJSKÝCH HER

ZDOKONALILI PROCESY V PŘÍPRAVĚ ZÁVODNÍKŮ A TALENTŮ
a mnoho dalšího.

 

Ve skialpinismu jsme zaznamenali, díky pandemickým omezením, obrovský nárůst zájmu z řad veřejnosti. Bohužel, byly zrušeny všechny závody Českého poháru, ale věříme, že v nadcházející sezóně proběhne vše jak má a mezi startujícími se objeví i někteří "nováčci". Závodní skialpinismus se dočkal svého zařazení mezi olympijské sporty. Poprvé bude představen na LOH v roce 2026 a naše reoprezentace pod vedením Karolíny Grohové bue dělat maximum pro to, aby ve světové konkurenci uspěla co nejlépe. 

 

Rozjeli jsme další turnus Sokolíků, tedy týmu mladých talentů, kteří mají potenciál pro úspěchy nejen v lezení, ale především alpinismu ve vysokých horách. Pod vedením Standy Mitáče se některým podařily skvělé výstupy již během prvního výjezdu do Švýcarských Alp. Velký zájem byl opět o outdoorovou soutěž Mladí horalové, určenou pro děti z oddílů zapojených do Sítě mládežnických klubů ČHS.


Snažíme se naše fungování neustále zlepšovat a s vaší pomocí tvořit co nejlepší podmínky pro to, co máme nejraději, V roce 2022 chystáme spoustu skvělých věcí, které nás posunou zase o kus dál a doufáme, že vy u toho budete spolu s námi. 

PŘEDVÁNOČNÍ SLEVYVe spolupráci s našimi partnery jsme si připravili speciální akci pro ty, kteří si zřídí členství pro rok 2022 již během prosince. Objednejte včas své členství a využijte předvánoční víkendové slevy v Rock Point a Český ráj Outdoor. Více info naleznete zde

 

 

STÁT SE ČLENEM

 

Veškeré podrobnosti, ceny a informace ohledně členství i pojištění naleznete v dřívějším článku "Členství v ČHS, cestovní pojištění a Trio na rok 2022".