Aktualizace - Ukončení spolupráce s webem Skalní oblasti

07. 10. 2014 | Rubrika: O ČHS, Správa skalních oblastí

Český horolezecký svaz a NETSYSTEM Int. se dohodli 24.9. 2014 na ukončení spolupráce při provozování databázové aplikace Skalní oblasti.

Doplňující informace

Od ukončení spolupráce s webem Skalní oblasti do spuštění nového databázového systému budou některé funkce, které byly zajišťovány prostřednictvím webu Skalní oblasti, řešeny takto:

• Objednávání materiálu: Prostřednictvím e-mailu předsedovi CVK karel.berndt@horosvaz.cz, další postup (vystavování výdejek, distribuce apod.) jako dosud.
  • Hlášení údržby skal: Prostřednictvím e-mailu předsedovi CVK karel.berndt@horosvaz.cz.
  • Hlášení prvovýstupů: Zasílání protokolů o prvovýstupech předsedům jednotlivých OVK a současně na e-mail info@horosvaz.cz. Postup schvalování prvovýstupů jako dosud, dle pravidel jednotlivých OVK.
    Dokumenty orgánů ochrany přírody: Nyní platná povolení pro významné oblasti budou dočasně k dispozici v rubrice Ochrana přírody a poté převedena do připravovaného modulu. Veškeré dotazy týkající se ochrany přírody můžete nadále směřovat na sekretariát.
  • Potřebné dokumenty, tj. např. seznam materiálu, který je možno objednat, protokoly o prvovýstupech apod. naleznete na webu ČHS v rubrice Údržba skalních oblastí.
  • Zápisy a jiné dokumenty CVK a jednotlivých OVK naleznete v těchto rubrikách: Centrální vrcholová komise, Oblastní vrcholové komise

Karel Berndt, předseda CVK

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Důvodem ukončení spolupráce byly odlišné pohledy na správu a další rozvoj celého systému. Na straně ČHS toto rozhodnutí vyšlo od Centrální vrcholové komise, která databázi využívala pro podporu své činnosti a členové CVK se usnesli, že si přejí změnit správu systému tak, aby systém byl umístěn a provozován na webu ČHS.

Při podpisu dohody došlo i k předání aktuální databáze cest, skal, skalních sektorů, regionů a oblastí. ČHS databázi využije pro vytvoření nového webového systému, který bude součástí oficiálního webu Horosvaz.cz a bude sloužit vrcholovým komisím, správcům skal i lezecké veřejnosti. Nový webový systém připravuje Vizus.cz, který vytvořil web ČHS. Spuštění nového systému předpokládáme koncem letošního roku.

Původní aplikaci Skalní oblasti bude dál soukromě provozovat NETSYSTEM Int. a za její obsah již ČHS neponese odpovědnost. Děkujeme tímto NETSYSTEMu za dosavadní spolupráci a přejeme mu mnoho úspěchů při tvorbě webových aplikací.

Jan Bloudek
předseda ČHS