Co nového v reprezentaci? Aneb úplná repre sestava 2020, nominační pravidla a tréninková centra

17. 09. 2020 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Po 2. nominačním závodě v boulderingu v Teplicích nad Metují 28.-29.8. 2020 a současně po potvrzení zájmu všech nominovaných můžeme konečně zveřejnit úplný seznam reprezentantů v soutěžním lezení pro sezonu 2020.

Tento seznam byl doplněn o nové (v některých případech „staronové“) reprezentaty v boulderingu. Mužská kategorie je 6-ti členná, ženská 5-ti členná. Mládežnické kategorie jsou 4-členné, kromě kategorií B, kde u kategorie dívky B byla uplatněna výjimka a tudíž bylo zařazeno 5. reprezentační místo. V kategorii chlapci B si 5. reprezentační místo nominovaní vytvořili sdíleným čtvrtým umístěním.

Velmi nás mrzí, že naším reprezentantům v letošní sezóně zbyl už jen jeden závod pro dospělé – ME v Moskvě 20.-29.11., který je zároveň nominačním závodem pro OH Tokyo 2020 a snad ještě dva závody pro mládež – EPM 16.-18.9. v německém Augsburgu v disciplíně na obtížnost a čerstvě zařazený EPM 14.11. v polském Tarnow pro disciplínu lezení na rychlost. – Viz Přehled mezinárodních závodů 2020.

Na přicházející změny jsme nuceni neustále reagovat a jako první se změny odrážejí v pravidlech. Aktualizace k 16.9.2020 se týká těchto pravidel:

Dále, máme to potěšení vám potvrdit, že pro všechny reprezentanty a také talentované děti kategorie U14, které se umístily na 1. - 3. místě v rankingu Českého poháru v sezóně 2019, byly sjednány volné vstupy do tzv. tréninkových center (dále jen TC).- Jedná se o tato TC:

- Smíchoff Praha

- Jungle Sport park - Praha-Letňany

- MAKAK ARENA  Jablonec nad Nisou

- Hangar Brno

- Hudy Brno

- Tendon Hlubina Ostrava

- Vertikon Zlín

- Tendon Blok Ostrava

SmíchOFF       HUDY_logo 2016       5_JUNGLE_Zakladni_logo_B_RGB

HangarMakak - logo+text      2 - logo vertikon - lezecké centrum Zlín_200915

Tendon Blok Ostrava_výřez                tendonhlubina logopng_200915

V těchto TC budou pravidelně připravovány svazovými stavěči kvalitní závodní i tréninkové cesty nebo bouldry. Aktuální rozpis budete pravidelně nacházet v záložce Reprezentace ČR.

Sekretariát ČHS, Ivana Palasová