Facebook

Český horolezecký svaz

Reprezentace ČR 2020

REPREZENTACE ČR v soutěžním lezení v roce 2020

Reprezentaci České republiky jmenuje Komise soutěžního lezení

na základě výsledků nominačních závodů v jednotlivých disciplínách a dalších kritérií dle nominačních pravidel po splnění podmínek pro zařazení do reprezentace - viz níže.

 

TRENÉŘI REPREZENTACE ČR

Organizace a struktura trenérského zajištění reprezentace ČR, VSCM a SpS v soutěžním lezení

 

    Hlavní trenér reprezentace a hlavní trenér VSCM

                      - Petr Klofáč - 6eBpR1f_VX~q3Z~dT-Bw 

    Trenérka mládežnické reprezentace a trenér VSCM

                      - Alexandra Gendová - 2.An5f577.Kk42h7VX~q3Z~dT-Bw,

    Koordinátorka reprezentace a VSCM

                      - Iva Vejmolová - C.ww5-enW5VFRYUS%.MxR_29g

    Asistenti trenérů reprezentace a smluvní trenéři VSCM

                      - místa neobsazena

              

SLOŽENÍ REPREZENTAČNÍCH DRUŽSTEV PRO ZÁVODNÍ SEZONU 2020 

  Obtížnost Boudering Rychlost
muži

Adam Ondra,

Martin Stráník,

Jakub Konečný,

Šimon Potůček,

Štěpán Potůček,

Štěpán Volf

Adam Ondra,

Martin Stráník,

Slezák Ondřej,

Štěpán Potůček,

 

Jan Kříž,

Petr Burian

ženy

Eliška Adamovská,

Tereza Širůčková,

Michaela Smetanová,

Markéta Janošová,

Nikola Králíková,

Eliška Bulenová,

Eliška Adamovská,

Eliška Bulenová,

Michaela Smetanová,

Adéla Bajerová,

 

 
juniorky/ři

Eliška Adamovská,

Eliška Novotná,

Ema Galeová,

Šimon Potůček,

Štěpán Potůček,

Jiří Churavý,

Albert Musil

Eliška Adamovská,

Eliška Novotná,

Ema Galeová,

Natálie Tužová,

Šimon Potůček,

Albert Musil,

Štěpán Potůček,

Hana Křížová 
mládež A

Michaela Smetanová,

Tereza Širůčková,

Markéta Janošová,

Nikola Králíková,

Ondřej Slezák,

Jan Vopat,

Marek Jeliga, 

Jáchym Cink, 

Michaela Smetanová,

Eliška Bulenová,

Markéta Janošová,

Tereza Širůčková,

Ondřej Slezák,

Jáchym Cink, 

Martin Mikulec,

Mázl Ondřej

Tereza Cibulková, 

Jan Šimůnek,

Vojtěch Vrzal

mládež B

Arina Jurčenko,

Karolina Gendová,

Barbora Bernardová, 

Hana Šikulová,

Martina Dušánková,

Adam Adamovský,

František Danda,

Matěj Anthony Maršálek

Karolina Gendová,

Arina Jurčenko,

Martina Dušánková,

Hana Šikulová,

Barbora Bernardová,

Adam Adamovský,

Matěj A. Maršálek,

František Danda,

Stanislav Junaštík,

Jan Knotek

Sabina Skoupá, 

Šimon Cibulka

Závodníci startující aktuálně na vlastní náklady:

ženy:                  Jana Ondřejová

muži:                  Štěpán Stráník, Roman Kučera

juniorky/ři:         Zuzana Skřičková, Štěpán Děták

mládež B:           Štěpán Bulena, 

mládež A:           

Závodníci startující v roce 2020 na vlastní náklady:

ženy:           

muži: 

juniorky/ři:  

mládež B:    

mládež A:    

 

PROBĚHLÉ AKCE:

25.-26. 1.    Praha SmíchOFF - boulderové soustředění
23.-28. 2.    Ostrava Hlubina + Žilina - soustředění v lezení na rychlost
6.-8. 3.       Bratislava V4 - boulderové mezinárodní soustředění
28. 6.          Jablonec Makak - soustředění v lezení na obtížnost
29. 6.          Ostrava Hlubina - soustředění v lezení na rychlost
13.-18. 7.     Innsbruck - soustředění v lezení na obtížnost a boulderingu
21.-25. 10.   Innsbruck - soustředění kombinace
2. 11.           Gliwice - soustředění v lezení na rychlost

 

NAPLÁNOVANÉ AKCE:

Fyzio reprezentační soustředění v Praze přesunuté z prosince 2020 na víkend 9.-10. 1. 2020 je z důvodu vládních opatření odloženo na neurčito.

O nových termínech soustředění reprezentace a společných trénincích VSCM v sezóně 2021 vás budeme informovat s rozvolňováním vládních nařízení.

 

 

INFORMACE PRO ZÁVODNÍKY, KTEŘÍ sPLNÍ KRITÉRIA NOMINACE            NA ZÁKLADĚ VÝSLEDKŮ NOMINAČNÍCH ZÁVODŮ PRO ZAŘAZENÍ DO REPREZENTACE ČR

 

Níže najdete aktualizovaná Nominační pravidla pro dospělé i mládež

a Pravidla poskytování příspěvku na náklady spojené s reprezentací dospělých i mládeže, oboje pro r. 2020.

 

Důvodem pro aktualizací Nominačních pravidel a Pravidel poskytování příspěvku je právě přerušení tuzemské i mezinárodní závodní sezóny způsobené světovou pandemií a přesouvání závodů na pozdější termíny.

 

Závodníci se mohou ucházet o místo v reprezentačním družstvu podle

- Nominačních pravidel pro dospělé pro rok 2020

  (verze platná od 1.7.2020)

- Nominačních pravidel pro mládež pro rok 2020

  (verze platná od 16.9.2020)

 

Dne 7.7. 2020 byla zveřejněna výjimka ve složení reprezentačního družstva v lezení na obtížnost pro kategorii B-dívky:

Pro rok 2020 bude reprezentační družstvo v lezení na obtížnost kategorie B dívek pětičlenné - odůvodnění naleznete v tomto dokumentu.

 

 

PRAVIDLA POSKYTOVÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ 

Na základě dosažených výsledků a na základě níže uvedených Pravidel poskytování příspěvku mohou být závodníkům uhrazeny náklady

spojené s reprezentací na mezinárodních závodech v soutěžním lezení v roce 2020

 

DOKUMENTY PRO ZAŘAZENÍ DO REPREZENTACE

Pro zařazení do reprezentace je potřeba do 5 pracovních dnů po posledním nominačním závodě (viz Přehled závodů ČR) písemně potvrdit zájem o zařazení do reprezentace, a dále do 10 pracovních dnů, pokud není stanoveno jinak,  doručit 98m.Cc9c~.Gk874uK7N_-YSSVvcjKmxK níže požadované dokumenty. V případě, že nedodáte některý z dokumentů do 10 pracovních dnů, kontaktujte sekretariát a dohodněte se na konečném termínu dodání.

  • licenci IFSC a GDPR (ze stránek IFSC) - zašlete prosím poštou originál podepsané papírové verze a i sken e-mailem
  • vyplněnou Kartu závodníka = závazná přihláška na závody
  • doklad o sportovní zdravotní prohlídce (tj. včetně zátěžového EKG)
  • podepsanou reprezentační smlouvu (u nezletilých s podpisem zákonného zástupce) - Reprezentační smlouva bude novým konkrétním reprezentantům zaslána na e-mail v pondělí po nominačních závodech.

Dále, reprezentant musí být členem ČHS s platným členským průkazem na rok 2020.

 

Nesplnění kterékoliv z výše uvedených povinností bude považováno za nezájem o reprezentaci a na toto místo v reprezentaci bude jmenován dle nominačních pravidel jiný závodník splňující nominační kritéria. Zároveň žádáme závodníky, kteří sice splnili nominační kritéria, ale nechtějí se účastnit mezinárodních závodů, aby se vzdali reprezentace a o tomto kroku písemně (e-mailem) informovali pověřeného trenéra reprezentace Alexandru Gendovou na adrese gendovaalexandra@gmail.com,  aby v souladu s nominačními pravidly mohlo být rozhodnuto o donominování dalších závodníků.

 

 

 

TRÉNINKOVÁ CENTRA REPREZENTACE

Pro všechny reprezentanty a také talentované děti kategorie U14, které se umístily na 1. - 3. místě v rankingu Českého poháru v sezóně 2019, byly sjednány volné vstupy do tzv. tréninkových center (dále jen TC).

Jedná se o tato TC:

  - Smíchoff Praha

  - Jungle Sport park - Praha-Letňany

  - MAKAK ARENA  Jablonec nad Nisou

  - Hangar Brno

  - Hudy Brno

  - Tendon Hlubina Ostrava

  - Vertikon Zlín

  - Tendon Blok Ostrava

        LogoSmíchoff        Hangar    HUDY_logo 2016

 

       5_JUNGLE_Zakladni_logo_B_RGB       Makak - logo+text     2 - logo vertikon - lezecké centrum Zlín_200915

 

         Tendon Blok Ostrava_výřez                     tendonhlubina logopng_200915

 

Speciálně pro reprezentaci jsou pravidelně připravovány tréninkové cesty a bouldery.

Do aktuálního rozpisu tréninkových cest či boulderů můžete nahlížet zde.

Chyty pro tréninkové cesty i bouldery pro reprezentaci byly financovány z dotace MŠMT.

 

Nejlepší reprezentanty podporuje:

        OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra

 

 

 

SLOŽENÍ REPREZENTAČNÍCH DRUŽSTEV - ARCHIV

Reprezentace ČR 2019

Reprezentace ČR 2018

Reprezentace ČR 2017

Reprezentace ČR 2016

Reprezentace ČR 2015

Reprezentace ČR 2014

Reprezentace ČR 2013

Instagram

Instagram Horosvaz