CHKO BroumovskoPP Kočičí skálySkála v databázi gipfelbuch.de
- Z náhorní strany po balvanech a po stupních na J vrchol.
- Autoři nezmámí
- Trhlinou v JV stěně k 1.kruhu. Stěnou doprava do začínající spáry, tou přes převis (2.kruh), výše dvouspárou (3.kruh) na vrchol.
- J.Koutský, T.Krásný, Adolf Kadlec,1.5.2004
- Levou spárou v SV stěně (kruh) na vrcholový hřbet, stěnou na prostřední vrchol.
- J.Fulka, I.Kobr,00.00.1974
- V levé části SV stěny po kyzech k 1.kruhu. Stěnou do díry a ke 2.kruhu. Vlevo stěnou (3.kruh) přímo na J vrchol.
- D.Kadlec, Z.Horáček,12.5.1996
- V pravo od cesty 'Nosorožec' stěnou (2kruhy) a stěnou podél hrany ke druhým hodinám. Vpravo cestou 'Levá spára' na vrchol.
- Petr Resch, M. Plot, P.Tippl,4.8.2000
- Spárou uprostřed SV stěny na vrcholový hřbet, stěnou na prostřední vrchol.
- M.Šmíd
- Koutem na přilehlý blok pod pravou částí SV stěny. Vpravo trhlinou, překrokem doleva do začínající spáry a tou (kruh) na S vrchol.
- I.Kobr, J.Fulka
- Koutem cesty 'Z balvanu' a přímo spárou do sedla. Cestou 'Zadní' na S vrchol.
- Autoři nezmámí
- Cestou 'Zadní' 5m, traverz v dírách vlevo na Z hranu (kruhu), traverz v dírách vlevo na S hranu (kruh). Po hraně a šikmo stěnou doprava na vrchol.
- M.Mach, K.Nováček, J.Prokop, R.Hanuš,14.7.2005
- Od JZ sokolíkem přes převisky a spárou do sedla. Stěnou na S vrchol.
- Autoři nezmámí
Obrázková galerie
Podmínky lezení
Těžba kůrovcové kalamity 2020 – v oblasti Ostaše probíhá masivní těžba. S vlastníkem lesa OVK Broumovsko vyjednala, že pro lezce nebudou žádná omezení, s tím, že nepolezou do místa, kde se bude zrovna aktivně těžit.- lezení povoleno celoročně na celém území PR
- povolení platí pro lezení s lanem
- zákaz poškozování a upravování povrchu skal
- povinnost hlásit zahnízdění ptactva. Rozhodnutí 2017, orgán ochrany přírody CHKO BroumovskoOVK Broumovsko | Povolení/omezení lezení | Hlášení závad | Správce Tomáš Hornych | Pravidla lezení
Vložit prvovýstupZapsat údržbu