Vyhlášení grantů ČHS na rok 2021

Český horolezecký svaz vyhlašuje granty na rok 2021. Granty jsou určeny na podporu mládeže, na podporu údržby skalních oblastí a na podporu tradičních horolezeckých akcí.

Podmínky jsou obdobné jako v předchozích letech, upozornění na změny jsou níže v textu a podorobnosti v podmínkách jednotlivých grantů.

Granty na podporu mládeže
Granty mládeže 2021 - podmínky

Granty jsou určeny na náborové akce pro mládež, výcvikové akce a nově také na lezecké závody na skalách.

- Závod musí být otevřen i pro účastníky z jiných oddílů a pro veřejnost.

- Náborové akce mohu být nejvýše dvoudenní, výcvikových akcí se mohou účastnit jen členové ČHS.

- Na akci se musí podílet instruktor, nebo trenér ČHS s platnou kvalifikací odpovídající charakteru akce.

-Jednomu žadateli může být grant poskytnut pouze na jednu akci (náborovou nebo výcvikovou) a zároveň pouze na jeden závod.

- Žadatelem může být oddíl ČHS.
- Max. výše grantu na náborové a výcvikové akce je 10 tisíc Kč, pro žadatele ze sítě klubů mládeže je to 20 tisíc Kč. Max. výše grantu na lezecké závody je 5 tis. Kč. Granty mohou pokrýt max. 70% nákladů akce.

Žádosti posílejte a dotazy - 6kvC-id7TlzsU~l7VX~r5bekc8MhTj

Granty na podporu údržby a rozvoje skalních oblastí
Granty údržba skal_podmínky
Granty lze poskytnout na budování přístupových cest a protierozních opatření, čištění skal a jejich okolí, zpracování horolezeckého průvodce apod.; vytvoření a instalace informačních tabulí je omezeno, viz podmínky.

- Údržba v chráněných územích je podmíněna souhlasem orgánu ochrany přírody.
- Žadatelem může být oddíl ČHS, předsedové, členové a správci oblastních vrcholových komisí, členové ČHS.
- Max. výše grantu je 10 tisíc Kč, výjimečně až 30 tisíc Kč; z grantu lze financovat veškeré náklady akce.
- Žádosti a dotazy - 4gsyQOQ%-kBC.Zp4Ys

Granty na podporu tradičních akcí
Granty tradiční akce 2021 - podmínky
Prostřednictvím grantů lze podpořit akce s tradicí min. 5 let; může se jednat o závody nejen v lezení, o horolezecké srazy, bály apod.
- Žadatelem může být oddíl nebo člen ČHS.

- Max. výše grantu je 10 tis. Kč, z grantu lze financovat max. 70% nákladů.
- Žádosti a dotazy - 4gsyQOQ%-kBC.Zp4Ys

Vybraným žadatelům budou granty přiděleny na základě písemné dohody. Peníze budou poskytnuty dodatečně po realizaci akce a po předložení vyúčtování. Poskytnutí peněz předem nebo formou zálohy není možné.

Upozorňujeme, že:

- grant lze použít pouze na tu akci, na kterou byl přidělen

- peníze budou vyplaceny pouze v případě, že akce a vynaložené náklady budou v souladu s tím, co bylo uvedeno v žádosti o grant. Změny jsou možné jen po projednání a schválení!

Grant ČHS 2021 - žádost

Uzávěrka podávání žádostí je 21. února 2021.

Formulář je pro všechny granty společný; při vyplňování uveďte, o který grant žádáte, a žádosti zasílejte na výše uvedené e-mailové adresy. Do předmětu zprávy uveďte: Grant mládeže / Grant údržba skal / Grant tradiční akce. Žádosti o granty posílejte výhradně elektronicky!

Informace o grantech najdete také na stránce Granty ČHS.

B. Valentová, ČHS