V sobotu 23.3. 2013 se konala valná hromada ČHS

25. 03. 2013 | Rubrika: O ČHS

V sobotu 23. března 2013 se v Praze na Strahově konala další valná hromada Českého horolezeckého svazu.

Jednání se zúčastnilo nebo na něm bylo zastoupeno cca 2,5 tisíce členů; v naprosté většině případů se jednalo o oddíly (61), samostatně hlasovalo jen 7 členů. Valná hromada byla usnášeníschopná, ale dvacetiprocentní hranice usnášeníschopnosti byla překročena jen o malý počet hlasů. Tím větší poděkování patří členům, především však oddílům, které na valnou hromadu vyslaly své zástupce, nebo alespoň udělily jiným členům plnou moc k hlasování.

Na programu jednání, které vedl 2. místopředseda ČHS Petr Resch, byly tyto hlavní body: zpráva o hospodaření ČHS za uplynulý rok, rozpočet na letošní rok, zpráva revizní komise a novela stanov ČHS. Zpráva o hospodaření i zprávy revizní komise byly schváleny v předložené podobě, stejně tak jako novela stanov. Rozpočet na rok 2013 byl schválen ve variantě 8.545.000 Kč, která počítá se zvýšenými dotacemi od státu.

Součástí programu bylo také udělení dvou významných ocenění:

P. Farkas, člen vedení UIAA, přivezl zvláštní cena UIAA pro Radana Kuchaře (1928 - 2012) za impozantní výstupy v Alpách a na Kavkaze a poděkování za činy, kterými ztělesnil to nejlepší v horolezectví.

Valná hromada schválila na návrh výkonného výboru udělení titulu čestný člen ČHS in memoriam pro Zuzanu Hofmannovou (1959 - 2012), která tragicky zahynula v loňském roce při sestupu z Broad Peaku.

Veškeré dokumenty z valné hromady včetně podrobného zápisu z jejího průběhu naleznete v rubrice Valné hromady.

B. Valentová, tajemnice

foto T. Frank