Přidělení grantů na podporu tradičních akcí v roce 2014

23. 01. 2014 | Rubrika: O ČHS

Na základě výzvy, která byla zveřejněna na webu ČHS 2. ledna 214, jsme obdrželi 20 žádostí horolezeckých oddílů o poskytnutí grantů na podporu tradičních horolezeckých akcí, s celkovým požadavkem na poskytnutí 172 tisíc Kč. Mezi žádostmi se vedle lyžařských a běžeckých závodů nebo různých horolezeckých setkání nově objevily i lezecké závody pro mládež nebo dospělé, které již mají více než patnáctiletou tradici.

Hodnocení a vybírání akcí nebylo jednoduché, neboť požadavky násobně převyšovaly možnosti rozpočtu ČHS, ve kterém je na tradiční akce rezervováno 50 tisíc Kč. Po posouzení všech žádostí bylo rozhodnuto podpořit co nejvíce akcí, byť malými částkami. Zamítnuty byly pouze tři žádosti (akce s velmi malým počtem účastníků, akce téměř komerčního charakteru, žádost oddílu o podporu na dvě akce), takže peníze byly rozděleny mezi 17 oddílů, kterým byly přislíbeny částky od 1,5 tisíce do 5 tisíc Kč. Všichni žadatelé budou o přidělení grantů informováni prostřednictvím e-mailu.

Se všemi oddíly, kterým byly přiděleny granty, budou uzavřeny smlouvy. Finanční prostředky budou ve všech případech poskytnuty až po ukončení akcí a jejich vyúčtování.

P. Resch, 2. místopředseda ČHS

B. Valentová, tajemnice