Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Sport

Skály

Vzdělávání

Mládež

Interaktivní mapa Horských chat BMU

Interaktivní mapa Horských chat BMU
15. 05. 2018 | Rubrika: O ČHS

Díky Slovinskému horolezeckému svazu (PZS) je nově k dispozici Interaktivní mapa chat Balkánské horolezecké unie (BMU), ve které jsou zobrazeny všechny chaty patřící členským horolezeckým organizacím sdruženým v této federaci.

MountainHutsNet

https://www.mountain-huts.net/

 

Členy BMU jsou, vedle již zmíněného Slovinského horolezeckého svazu, horolezecké svazy Albánie, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Chorvatska, Maďarska, Makedonie, Rumunska, Srbska, Turecka Přidruženým členem BMU je od loňského roku i Český horolezecký svaz. 

 

V mapě jsou graficky odlišeny chaty, které jsou patří pod reciproční úmluvu pod hlavičkou UIAA, tj. hlavně chaty v Alpách, kde mají slevy členové horolezeckých organizací, které se do této úmluvy zapojily. Vedle PZS je to DAV (Německo), OeAV (Rakousko), FFCAM (Francie), CAI (Itálie), FEDME (Španělsko), SAC (Švýcarsko) a další. Informace o naleznete v článku Slevy pro ČHS na horských chatách v zahraničí. Nárok na slevy mají členové ČHS, kteří si zakoupili ČHS Trio, jehož součástí je členství v PZS. 

 

Připomínáme, že členové ČHS mají po předložení platného průkazu ČHS slevy na horských chatách ve vlastnictví PZS a slevy na tatranských chatách, které vlastní SHS James. 

 

Dále připomínáme možnost využití chat, které jsou ve vlastnictví horolezeckých oddílů ČHS - rubrika Chaty pro členy ČHS

 

B. Valentová, sekretariát ČHS