Členské příspěvky ČHS a pojištění na rok 2017

15. 11. 2016 | Rubrika: O ČHS

Informace o objednávání členských průkazů, cestovního pojištění UNIQA a ČHS Trio na rok 2017.

Aktualizace 21.12.2016

Členské průkazy, cestovní pojištění i ČHS Trio můžete objednávat on-line: E-shop členství a pojištění.

-------------------------------------------------------------------

Výše členských příspěvků v roce 2017 (beze změny oproti roku 2016):

• děti a mládež do 18 let (nar. 1999 a později) - 100 Kč
  • děti a mládež do 18 let, alespoň jeden rodič je v ČHSzdarma
  • junioři od 19 do 25 let (nar. 1998 – 1992) – 300 Kč
  • dospělí od 26 do 60 let (nar. 1991 – 1957) - 400 Kč
  • senioři nad 60 let (nar. 1956 a dříve) - zdarma

Upozornění - členský průkaz pro dítě do 18 let bude možný zdarma jen v případě, že bude součástí objednávky pro rodinu, nebude jej možno objednat samostatně!

Cestovní pojištění UNIQA zůstává stejné, informace jsou na našem webu - http://www.horosvaz.cz/pojisteni-1/cestovni-pojisteni/.

Členské příspěvky ČHS bude i nadále možno platit prostřednictvím zástupců ÖAV.

Chystáme nový bude způsob objednávání průkazů a pojištění, kterým reagujeme na situaci v posledních letech, kdy se stala celá agenda vzhledem k celkovému nárůstu počtu členů, zvýšení počtu individuálních členů, široké nabídce tarifů pojištění apod. téměř nezvladatelnou.

Zhruba v polovině prosince by měl na našem webu začít fungovat e-shop s platební bránou, který bude sloužit k zaregistrování do ČHS, k úhradě členských příspěvků a k zakoupení cestovního pojištění a připojištění. E-shop bude hlavně pro individuální členy, ale zejména k objednání pojištění bude i pro členy oddílové.

Prosíme individuální členy, aby pro své objednávky členství a pojištění využívali výhradně e-shop. Další dosud využívané možnosti objednání průkazů nebudeme moci z provozních důvodů realizovat.

Předsedy oddílů prosíme, aby objednávali průkazy pro své členy prostřednictvím objednávkového formuláře (xls soubor), a dále, aby používali aktuální verzi objednávkového formuláře a posílali objednávky elektronicky na adresu Ivana.travnikova@horosvaz.cz. Bez splnění těchto požadavků se celý proces vyřizování průkazů výrazně zdrží.

Prostřednictvím objednávkových formulářů si budou oddíly moci objednat členské průkazy, vyjma těch, které budou placeny prostřednictvím ÖAV a vyjma průkazů pro rodinu (dítě do 18 let zdarma), a cestovní pojištění UNQA v základním tarifu E30.

Oddílové členy prosíme, aby využívali e-shop pro zakoupení cestovního pojištění a připojištění, v případě, že budou chtít členství pro dítě do 18 let zdarma (tzv. rodinné členství), a v případě, že budou platit členství přes prodejce ÖAV. Oddílový člen bude moci využít e-shop i k objednání průkazu, v případě, že na průkaz spěchá, nebo jeho oddíl průkazy nevyřizuje apod.

Objednávkové formuláře rozešleme předsedům oddílů příští týden, s tím, že v každém formuláři bude vložen aktuální seznam členů, aby měli předsedové přehled o své členské základně.

Vedle výše popsaných způsobů bude možné i letos zaplatit členské příspěvky a zakoupit pojištění osobně, na sekretariátu ČHS. Pokud budete chtít vyřídit osobně objednávku pro oddíl (větší počet členů), prosíme, abyste napřed poslali objednávku a domluvili si, kdy na sekretariát přijdete.

V návaznosti na členství v ČHS v roce 2017 máme pro členy novou nabídku - ČHS Trio. Jedná se o kombinaci členství v ČHS + cestovní pojištění UNIQA + členství ve Slovinském horolezeckém svazu (PZS), díky které získáte slevy na horských chatách v Alpách.  Z tohoto důvodu doporučujeme, abyste s vybíráním peněz na členské příspěvky a se zasláním objednávky počkali. Na objednávky členství, pojištění a slevy na chatách budeme poskytovat slevu podmíněnou celkovou objednávkou.

ČHS Trio - informace

Objednávky členských průkazů a pojištění budeme přijímat v prosinci, kdy bude spuštěn e-shop na webu ČHS. Doufáme, že se tento termín podaří dodržet. Omlouváme se, že informace posíláme až nyní, nicméně kvůli náročné přípravě nového systému evidence členů a e-shopu to dříve nebylo možné. Děkujeme za pochopení.

Všechny informace týkající se objednávání průkazů a pojištění naleznete na našem webu, budeme je průběžně aktualizovat. V případě nejasností kontaktujte sekretariát ČHS, paní Trávníkovou – Ivana.travnikova@horosvaz.cz.

B. Valentová, sekretariát ČHS