Závody nejmladších kategorií v lezení obtížnost TENDON U14 v Jičíně

17. 09. 2014 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Po prázdninové pauze se opět rozbíhá seriál závodů v lezení na obtížnost nejmladších věkových kategorií TENDON U14 - v sobotu 13.9. závodily děti do 14 let v Jičíně.

Své kombinační lezecké schopnosti, sílu i vytrvalost přijelo do Jičína poměřit 52 závodníků ve třech věkových kategoriích - U10 (E), U12 (D) a U14 (C), stejný počet dívek i chlapců, tedy po šestadvaceti. Závod pořádal domácí Lezecký kroužek Prachov na místní lezecké stěně.

Hlavním pořadatelem, stavěčem cest a hnacím motorem celé akce byl Vítek Lachman, který se svými pomocníky připravil čtyři závodní cesty pro každou věkovou kategorii. Hlavním rozhodčím byl Martin Macek.

Vítek Lachman napsal také obsáhlý článek o průběhu závodů, který doporučujeme k přečtení. Byl to napínavý den, došlo i na superfinále.

A pozor: ze závodů vzniklo krátké video z dílny Radka Jedličky, které si můžete přehrát a nasát tak atmosféru závodů.

Na prvních místech se umístili:

- Hanka Křížová a Radim Hejdušek v kategorii U14

- Tereza Cibulková a Marek Jeliga v kategorii U12

- Bára Zítková a Šimon Cibulka v kategorii U10

Kompletní výsledky dívek i chlapců najdete jako vždy v Přehledu závodů.

Radana Plevková, sekretariát

autorem fotografií je Vladimír Šoltys a Radek Jedlička