Závodníci U14 zakončili sezónu posledním kolem ČP v obtížnosti v chocni

24. 10. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu 23. října zakončili mladí závodníci kategorií U14 letošní sezónu první ligy ve sportovním lezení. Posledním závodem Českého poháru byl čtvrtý závod v lezení na obtížnost v Chocni.

Petr Chodura_CP U14_Obtiznost_Chocen_221022103519

Na sedmdesát mladých závodníků se sjelo 23. října do Chocně, aby posbírali poslední možné body do celkového hodnocení Českého poháru U14 2022, který byl tímto závodem zakončen.

O závodní cesty se tentokrát postaral osvědčený stavěč Denis Pail, kterému sekundovali Vítek Lachman a Štěpán Stráník. Až na výjimky, především ve finálových cestách U12, kde dívky i chlapce shazoval stejný krok, byly závodníci rozřazeni dobře a věříme, že poslední závod sezóny si užili!

Výsledky tohoto závodu ještě na poslední chvíli zamíchali v některých případech celkovým pořadím Českého poháru. V kategorii u10 zabodovali v Chocni Tomáš Králík a Kladie Kaplan. Klaudie se tak v hodnocení ČP dostala na první místo! V chlapecké kategorii uhájil vítězství Vojta Ambroz.

Petr Chodura_CP U14_Obtiznost_Chocen_221022163343Petr Chodura_CP U14_Obtiznost_Chocen_221022163536

Vítězové závodu, kategorie U10

Kategorie U12 byla na tomto závodě nejpočetnější a s konkurencí si nejlépe poradili Max Suchan a Eliška Žáková. Max prošel všemi závody ČP s čistým štítem a není tak divu, že se stal také jeho celkovým vítězem. V dívkách obhájila zlato Verča Harmáčková.

Petr Chodura_CP U14_Obtiznost_Chocen_221022174633Petr Chodura_CP U14_Obtiznost_Chocen_221022174825

Vítězové závodu, kategorie U12

V nejstarší kategorii U14 zazářila Sára Capandová, která se skvěle prolezla kvalifikacemi na předních pozicích a ve finále absolutně zaválela, když ostatní dívky přelezla hned o několik kroků. Bohužel, v celkovém pořadí ČP sárčin výkon nestačil na vedoucí Klárku Preislerovou, která se v Chocni umístila na druhém místě a uhájila tak své vedení v ČP. V chlapecké kategorii chyběl tentokrát největší favorit soutěže Lukáš Uherec, který měl ale před svými soupeři takový bodový náskok, že ani jeho nepřítomnost neohrozila jeho první místo v rámci celkového hodnocení ČP! Jára Ambroz a Adam Paar, kteří se obvykle střídají na druhých a třetích pozicích hned za Lukášem, předvedli těsný "souboj" i tentokrát. Ve finále však Adam Járovi o pár kroků utekl a stal se tak vítězem závodu.

Petr Chodura_CP U14_Obtiznost_Chocen_221022184104Petr Chodura_CP U14_Obtiznost_Chocen_221022184251

Vítězové závodu, kategorie U14

ČESKÝ POHÁR U14 2022 - OBTÍŽNOST

CELKOVÉ HODNOCENÍ