Závodní víkend mládeže v Brně - TENDON U14 a TENDON ČP mládeže

27. 05. 2014 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Uplynulý víkend 25. - 26. května byl na brněnské lezecké stěně Rajče věnovaný závodům mládeže v lezení na obtížnost. V sobotu uspořádal místní oddíl Sokol Brno I závody pro lezce nejmladších věkových kategorií, tzn. TENDON U14, v neděli se pak v závodních cestách utkali lezci od 14 let až po juniorské kategorie v dalším závodě TENDON Českého poháru mládeže 2014.

Hlavním stavěčem byl Honza Šolc, kterému asistovala Silva Rajfová. Hlavním rozhodčím byl Jiří Čermák a technickým delegátem Tomáš Binter.

Sobotní brněnský TENDON U14 byl v letošní sezoně již čtvrtým závodem tohoto seriálu. Zúčastnilo se ho 55 kluků a 69 holek, kteří závodili ve všech třech kategoriích U10 (8-9 let), U12 (10-11 let) a U14 (12-13 let). Každý přelézal 3 cesty, součet bodů určoval pořadí. V případě shodného počtu bodů na 1. místě bylo třeba přelézt ještě finálovou cestu, kde se měřil i čas.

Kompletní výsledky dívek i chlapců v jednotlivých kategoriích U10, U12 a U14 najdete v Přehledu závodů.

fotografie Lenky Šimkové ze závodu TENDON U14 v Brně

Na nedělní TENDON Český pohár mládeže v lezení na obtížnost 2014, letos třetí závod seriálu, přijelo 31 kluků a 26 holek. Po dvou kvalifikačních cestách postoupilo vždy 8 závodníků do finále.

Kompletní výsledky dívek i chlapců v kategoriích B, A a junioři najdete v Přehledu závodů.

Shrnutí celého závodního víkendu si můžete přečíst v tomto článku Andrzeje Kurowského z pořádajícího HO Sokol Brno I.

fotografie Lenky Šimkové ze závodu TENDON Český pohár mládeže v lezení na obtížnost 2014

Radana Plevková, sekretariát