Závod TENDON U14 v Jeseníku a ČP v lezení na rychlost na Kladně

21. 03. 2014 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Minulou sobotu 15. března se konaly hned dva závody ČHS - TENDON U14 v Jeseníku a Český pohár mládeže v lezení na rychlost v Kladně. Závod v Kladně byl navíc nominačním závodem pro sestavení reprezentačních družstev v lezení na rychlost pro kategorie muži, ženy, junioři, mládež A a mládež B pro závody pořádané mezinárodní federací IFSC.

V Jeseníku soutěžilo 90 dětí ve třech věkových kategoriích (U10, U12, U14) v lezení na obtížnost. Kromě českých závodníků přijeli poměřit své síly i Poláci z Wroclawi.

Přečtěte si článek Davida Migala, předsedy pořádajícího HO Jeseník!

kompletní výsledky dívky

kompletní výsledky chlapci

fotografie - archiv pořadatele

Kladenské závody v lezení na rychlost takovou účast neměly. Zúčastnilo se jich 13 závodníků. Náš nejúspěšnější reprezentant v této disciplíně, Libor Hroza, se nominačního závodu neúčastnil, věnuje se tréninkové přípravě před sezonou Světového poháru v lezení na rychlost a do reprezentace je podle nominačních pravidel nominován automaticky na základě svých loňských výsledků.

výsledky

Radana Plevková, sekretariát