Výzva k získání statusu Sportovního střediska mládeže

13. 08. 2021 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Komise sportovního lezení / Český horolezecký svaz vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o zařazení do systému Sportovních středisek mládeže (dále SpS).

SpS

Získat status SpS mohou oddíly, které dlouhodobě a systematicky pracují s talentovanou mládeží ve věku do 15 let a pravidelně se účastní soutěží ve sportovním lezení.

SpS byla zřizována v současné době přímo ČHS, Od 1.1.2022 status SpS mohou získat přímo mládežnické oddíly. Podmínky a kritéria zařazení oddílů do systému SpS jsou uvedeny v Koncepci péče o talentovanou mládež ve sportovním lezení – sportovní střediska mládeže. SpS se tak stanou základním článkem v péči o mladé sportovce.

Zájemci svou žádost vyplní ve formuláři Žádost o získání statusu SpS a elektronicky odešlou na e-mail jana.cinkova@horosvaz.cz.

Uzávěrka podávání žádostí je 7. 9. 2021.

Komise sportovního lezení vyhodnotí předložené žádosti dle bodové škály, která je součástí žádosti a oddílům s nejvyšším bodovým ohodnocením bude nabídnuta účast v projektu SpS.

V případě dotazů týkajících se změny systému SpS ve sportovním lezení kontaktujte koordinátorku SpS, Janu Cinkovou na e-mail jana.cinkova@horosvaz.cz, popřípadě zájemcům o bližší vysvětlení nabízíme setkání, na kterém bude změna systému SpS představena a bude dán prostor na případné dotazy. Setkání proběhne během Mezinárodního Horolezeckého Filmového Festivalu v Teplicích nad Metují v pátek 27.8.2021 v 16 hod v prostorách jídelny mateřské školky.

D.Fajbišová Komise sportovního lezení ČHS

J.Cinková koordinátorka SpS a SCM