Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Úprava nominačních pravidel pro závod v soutěžním lezení na hrách IX. letní olympiády dětí a mládeže

Úprava nominačních pravidel pro závod v soutěžním lezení na hrách IX. letní olympiády dětí a mládeže
13. 02. 2019 | Rubrika: Soutěžní lezení

Vzhledem k termínu závěrky akreditačního systému došlo k úpravě nominačních pravidel pro závod v soutěžním lezení na hrách IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky, které se uskuteční v Liberci a Jablonci nad Nisou ve dnech 23. 6. – 28. 6. 2019.

Nominační pravidla pro závod v lezení na obtížnost v kategorii B (14 – 15 let) v rámci ODM jsou platná v následujícím znění:

  1. Do reprezentačních družstev jednotlivých krajů pro závod ODM 2019 v lezení na obtížnost budou nominováni první dva závodníci a první dvě závodnice z každého kraje podle aktuálního pořadí Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost v kategorii B po prvních dvou závodech Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost (Praha, Ostrava). Tyto závody jsou dále označovány jako nominační závody.
  2. Pokud po dvou nominačních závodech nastane shoda na posledním místě zajišťujícím nominaci pro ODM 2019, bude nominován závodník s lepším umístěním v celkovém pořadí jednotlivých nominačních závodů
  3. Pokud při uplatnění předchozího pravidla zůstane na posledním nominovaném místě nadále shoda, bude rozhodující umístění ve třetím závodě ČPM (Svitavy).
  4. Pokud nominovaný závodník či závodnice nebude moci ze zdravotních či jiných důvodů startovat nebo neprojeví zájem reprezentovat na ODM, bude jako náhradník do krajské reprezentace pro ODM 2019 zařazen nejbližší další závodník podle nominačních kritérií (průběžného pořadí ČPM po nominačních závodech).

Další informace o soutěžním lezení na hrách IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky včetně krajských koordinátorů naleznete zde:

https://www.horosvaz.cz/soutezni-lezeni/hry-ix-letni-olympiady-deti-a-mladeze-2019/

 

Kateřina Zelenková, sekretariát ČHS