Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019

23. 01. 2019 | Rubrika: Sportovní lezení

Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky se uskuteční v Liberci a Jablonci nad Nisou ve dnech 23. 6. – 28. 6. 2019. Poprvé v historii je na programu ODM i soutěžní lezení, konkrétně lezení na obtížnost. Závod, který se koná 24. 6., je vypsán pro chlapce a dívky kategorie B, tedy lezce ročníků 2004 – 2005, pro něž tak jde o unikátní příležitost se této vrcholné akce zúčastnit.

AKTUALIZACE nominačních pravidel: ODM_2019_ÚPRAVA 13.2.

ODM se účastní reprezentační družstva jednotlivých krajů, přičemž pro příslušnost k jednotlivým krajům je rozhodující místo trvalého bydliště. Stanovena jsou následující nominační kritéria:

1. Do reprezentačních družstev jednotlivých krajů pro závod ODM 2019 v lezení na obtížnost budou nominováni první dva závodníci a první dvě závodnice z každého kraje podle aktuálního pořadí Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost v kategorii B po prvních třech závodech Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost (Praha, Ostrava, Svitavy). Tyto závody jsou dále označovány jako nominační závody.
  2. Pokud po třech nominačních závodech nastane shoda na posledním místě zajišťujícím nominaci pro ODM 2019, budou v případě zájmu nominováni všichni závodníci se shodným umístěním na posledním nominovaném místě.
  3. Pokud nominovaný závodník či závodnice nebude moci ze zdravotních či jiných důvodů startovat nebo neprojeví zájem reprezentovat na ODM, bude jako náhradník do krajské reprezentace pro ODM 2019 zařazen nejbližší další závodník podle nominačních kritérií (průběžného pořadí ČPM po nominačních závodech).

Informace o závodech: Informace o nominačních závodech včetně termínů a míst konání jsou zveřejněny na stránkách ČHS v přehledu závodů (https://www.horosvaz.cz/soutezni-lezeni/prehled-zavodu-cr/kalendar-zavodu-cr-2019/). Informace o hrách IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky naleznete na webu https://odm.olympic.cz/2019.

Vedoucími jednotlivých krajských reprezentací a koordinátory pro jednotlivé kraje jsou tito kvalifikovaní trenéři ČHS:

Pro případné další informace kontaktujte svazového koordinátora ODM Tomáše Bintera – mail: tomas.binter@horosvaz.cz, tel. +420 602 459 423.

Kateřina Zelenková

sekretariát ČHS