TENDON U14 Olomouc - 1. závod v novém formátu

22. 01. 2014 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu 18. ledna uspořádali v Olomouci první ze závodů TENDON U14. Závod se povedl, zalezlo si 92 dětí ve třech věkových kategoriích rozdělených na chlapce a dívky. Každá kategorie lezla 3 kvalifikační a jednu finálovou cestu.

Seriál závodů mládeže v lezení na obtížnost TENDON U14 je určen pro lezce do 14 let. Jde o otevřený závod, zúčastnit se mohou i děti, které nejsou členy ČHS a zahraniční účastníci. Soutěží se v kategoriích U14 (12 - 13 let), U12 (10 - 11 let) a U10 (do 9 let včetně) a jednotlivé závody mají různý formát, tj. počet kvalifikačních a finálových cest.

Výsledky jednotlivých kategorií najdete v Přehledu závodů 2014 (chlapci, dívky). Dalším závodem TENDON U14 bude závod v Jeseníku 15. března, který byl měl proběhnout ve stejném formátu, tedy 3 kvalifikační cesty + finále v každé kategorii.

Bližší podrobnosti si můžete přečíst v článku pořadatele níže, prohlédněte si také inspirativní fotky!

R. Plevková, sekretariát

"Budeme zase dělat závody pro děcka nebo ne? Pár „nadšených“ kamarádů řeklo že teda jo a tak jsem začátkem prosince zkusil zarezervovat termín a zjistil jsem, že pokud letos závody budou tak leda v půlce ledna, od tohoto termínu je tělocvična kde máme stěnu na všechny víkendy až do března obsazená.

Takže se hlásím na ČHS, jestli s námi počítají. Počítají, ale… Nový formát závodů, upravené kategorie, požadavek na více pracovních cest. Dali jsem hlavy dohromady a vymysleli, že by to šlo, je míň kategorií takže zvládneme víc cest a tak jsme naslibovali 4 pracovní a jednu finálovou pro každou kategorii.

Po zveřejnění pozvánky na lezci začala veliká diskuze. Jak se to stihne a jak těžké budou cesty. Klasika. Ale po zamyšlení nad touto diskuzí jsme se rozhodli snížit počet pracovních cest na 3, nakonec nějakým nedopatřením to tak už bylo i na webu ČHS.

Protože nevíme kolik bude startovat dětí (můžeme jen odhadovat podle počtu z loňska) tak všem hlásím konec závodů až kolem 9 večer. Nakonec to dopadlo mnohem lépe, skončili jsme včetně vyhlášení výsledků  o půl sedmé. Uvidíme, jestli se vydaří i na jiných stěnách udělat závody stejně rychlé jako byly ty naše.  A to jsme si dovolili udělat tu věc, že finálové cesty lezla každá kategorie samostatně, takže pokud někdo lezl ve finále tak mu fandila celá tělocvična. A chvilkami to opravdu stálo za to.

O obtížnosti cest by se dalo dlouze diskutovat, můj názor je ten, že pokud na závodech kde je více jak 80 dětí bylo rozřazení časem jen v jediné kategorii u prvních dvou, tak je to v pohodě. Nevím jestli ještě někdy budeme tyhle závody dělat, protože v Olomouci je konečně postavená nová stěna, ale myslím že jsme celou organizaci zvládli se ctí. Poděkování za to samozřejmě patří všem stavěčům, jističům, rozhodčím, pomocníkům... no prostě všem kdo za to můžou, včetně závodících dětí. Výsledky jsou (budou) na webu ČHS. Jen jedna věc se mi nepovedla a to vyfotit závodníky „na bedně“ takže tímto prosím: Kdokoliv máte nějakou fotku z vyhlašování výsledků, pošlete mi ji na mail bubak@mybox.cz ! A pár foteček je na www.kho.cz u článku.

Hore zdar!"

Bubák