TENDON U14 na stěně v Sobotce

09. 04. 2014 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu 5.4. uspořádali na lezecké stěně v Sobotce další závod ze série TENDON U14. Byl to letos již třetí závod pod tímto novým názvem a v novém schématu. Po Olomouci a Jeseníku si tedy i v Sobotce mohly děti mladší 14 let zalézt a zasoutěžit se svými vrstevníky, pořadatelé poprvé v Sobotce zvolili systém volný, tj. bez finálových cest.

Závodu se zúčastnilo 102 závodnic a závodníků ve třech kategoriích (U10 - ročníky 2005 a mladší, U12 - ročníky 2003 a 2004, U14 - ročníky 2001 a 2002).

Každý závodník lezl 5 cest, nejstarší chlapci dokonce šest, když museli jednu z jejich cest pořadatelé vyhlásit jako neplatnou a nahradit ji cestou šestou. Podrobnější popis tří systémů a jejich vyhodnocování, které platí pro letošní TENDON U14, a které přispívají k větší zajímavosti závodů, najdete v Prováděcích předpisech.

Vítězi závodu se stali:

U10 – Lotová Magdaléna a Duroň Alexandr

U12 - Deuserová Emma a Kümmel Jakub

U14 – Staňková Anna Marie a Musil Albert

Kompletní výsledky všech kategorií najdete v Přehledu závodů.

Přečtěte si také článek Jirky Provazníka z pořádající lezecké stěny. Fotografie jsou z dílny Moniky Brkalové.

R. Plevková, sekretariát ČHS