Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Speed online challenge - výsledky

Speed online challenge - výsledky
03. 08. 2020 | Rubrika: Soutěžní lezení, RSS - iSport.cz

Prohlédněte si ze záznamu na Facebooku finálová i kvalifikační utkání nového formátu závodu IFSC v lezení na rychlost Connected Speed Knockout podporovaného Japan Airlines.

 

Výsledkovou listinu kvalifikačních závodů najdete zde.

Finálové výsledky najdete zde.

Tento nový koncept online formátu závodů dal příležitost lezcům na rychlost změřit svou úroveň a virtuálně soutěžit z jejich domovských či nejbližších rychlostních stěn. - Ze sedmi různých míst závodilo 50 sportovců z devíti národností. Porovnání výsledků proběhlo právě 2.8. ve virtuálním záznamu.

 

Aleksandra Kalucka z Polska a Rahmad Adi z Indonésie se svými vítězstvími zapsali do historie tohoto nového formátu závodu na rychlost. 

Aleksandra Kalucka porazila časem 7,46 s. nejlepší ruskou lezkyni Elizavetu Ivanovu a Italku Giuliu Randi.

 

Adi Rahmad si doběhl pro úžasný čas 5,77 s. a porazil tak na druhém místě Itala Gianluca Zodda s časem 5,798 s. a třetího Rusa Vladislava Deulina (čas 5,803 s.)

 

Aleksandra Kalucka zkušenost s tímto novým formátem závodu komentovala: "Tento nový formát byl pro mě zvláštní, protože moje pocitové vnímání se pohybovalo mezi konkurencí a tréninkovým režimem. Bylo ale také zábavné čekat na výsledky.

 

Adi Rahmad Adi řekl: "Jsem velmi šťastný, protože toto je první soutěž roku během pandemie. Považuji to za velmi dobrý formát soutěže pro mě

i pro indonéský tým, přesto, že je to nezvyklý formát."

 

Celou zprávu si můžete přečíst na stránkách IFSC.

 

 

Sekretariát ČHS, Ivana Palasová