Český horolezecký svaz

Speed online challenge - skvělá zkušenost - sledujte 2. srpna v 17:00 hod.

01. 08. 2020 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

IFSC vyzkoušelo nový formát závodů v lezení na rychlost.

Nezapomeňte sledovat tuto událost prostřednictvím oficiálního kanálu IFSC YouTube nebo stránek Facebooku  již zítra - 2. srpna v 17:00h.

Komentář prezidenta IFSC Marca Scolarise krásně shrnuje podstatu :
"Jsme velmi nadšení takovýmto závodem. Je to úplně nový formát
a já musím poděkovat našemu sportovnímu oddělení za skvělý nápad, který je řešením v těchto mimořádně náročných časech. Naše národní federace tento projekt přijaly s nadšením a to je pro nás velká satisfakce.“

Na konci června vyzvalo IFSC národní federace, aby společně, vyzkoušeli nový formát závodu v lezení na rychlost - Online závod probíhal na sedmi rychlostních lezeckých stěnách na různých místech po celém světě. Na několika kontinentech se ho účastnilo více než 50 sportovců z devíti národů - Rakouska, České republiky, Francie, Německa, Indonésie, Itálie, Japonska, Polska a Ruska.

Online závod obsahoval kvalifikační kola a poté 16 top lezců v celkovém pořadí postupovalo do finále.

Jednotlivé závody byly natáčeny a vy je můžete shlédnout v neděli 2. srpna v 17 hodin (UTC + 2:00) - v Japonsku se hodiny přepnou na datum 3. srpna, přesně jeden rok od debutu Sport Climbing na Olympijských hrách v Tokiu 2020 v roce 2021.

Ze záznamu tak uvidíte jednotlivé soutěže - kvalifikace a finále žen i mužů.

a 2018. Dále ruská olympijská kvalifikovaná atletka Julia Kaplina
a mistryně světa v rychlosti 2016 Anna Tsyganova.

Českou republiku reprezentoval Honza Šimůnek v kategorii A na rychlostní stěně v poských Gliwicích 19.7.2020.

Honzovi gratulujeme, protože si doběhl pro osobní rekord!

P1160787

Jeho trenér popsal závody následovně:

"Atmosféra byla příjemná, až domácí. Poláci nám vyšli ve všem vstříc. Bohužel, účast byla nízká. Přesto vše probíhalo dle pravidel: kvalifikace, osmifinále, čtvrtfinále, semifinále, finále.

Ve finále bylo mnoho chyb, zejména u kluků. Honza Šimůnek si ve finále vylepšil osobák a časem 8.122 s. si zajistil 2. místo jak ve své kategorii, tak i celkově. Vynikající byly juniorky, zejména sestry Kalucké (PL). Aleksandra s finálovým časem 7.460 s a se svou výškou výškou byla opravdu hvězda."