Odstartoval Rock Point Český pohár v boulderingu 2014 - 1. kolo v Boulder Baru

04. 02. 2014 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V letošním roce bude Český pohár v boulderingu probíhat pod hlavičkou společného sponzora, kterým je Rock Point. První kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu, které bylo i prvním nominačním závodem pro sestavení reprezentačního družstva v boulderingu, se konalo v sobotu 1. února v pražském Boulder Baru. Závodu se zúčastnilo 19 žen a 50 mužů, což je velmi slušná účast.

Ženy závodily v jedné skupině, z kvalifikace jich do finále postoupilo 9. Muži byli rozděleni do dvou skupin a do finále jich šlo 13.

Mezi ženami dominovala finálovému závodu Petra Růžičková, která dosáhla top ve všech cestách, a to na první pokus. Svým výkonem tak ostatní závodnice nechala daleko za sebou, když na druhé místo stačil jeden top s minimem pokusů na třech zónách. I přesto bylo toto umístění velikým úspěchem pro juniorskou závodnici Veroniku Šimkovou. Třetí pozici obsadila Nelly Kudrová.

Martin Stráník kraloval v mužském finále, vylezl všechny bouldery na 8 pokusů a zvítězil před Kubou Hlaváčkem na druhém (2 topy) a Tomaso Greksákem na třetím místě (1 top na 1. pokus).

Kompletní výsledky najdete v přehledu závodů.

Druhé kolo poháru proběhne 8.3. a půjde o druhý nominační závod do reprezentace. Kvalifikace bude v LokalBloku a finále v Paláci Akropolis.

R. Plevková, sekretariát

Přečtěte si také článek pořadatele!

fotografie Lukáš Bíba