MMČR v lezení na obtížnost a Akademické MČR 2019 - BigWall Praha

22. 10. 2019 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

O víkendu 2. - 3. listopadu proběhne na lezecké stěně BigWall v Praze Mezinárodní mistrovství ČR v lezení na obtížnost a Akademické mistrovství ČR v lezení na obtížnost 2019.

2019_MCR_plakat

Závod je součástí Českého poháru a Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost 2019. Závodit budou kategorie dospělých, juniorů, A a akademické kategorie.

Pro dospělé půjde o poslední z letošních závodů Českého poháru, předchozí kola proběhla v Praze na Smíchově, v Ostravě a ve Svitavách. Budou zde tedy vyhlášena celková umístění v Českém poháru v lezení na obtížnost za rok 2019. Nejvýše je před posledním závodem mezi muži Vojtěch Trojan a Eliška Adamovská mezi ženami. Eliška si naposledy přivezla stříbro z Mistrovství Evropy mládeže ve Voroněži ve své, tedy juniorské kategorii.

Juniory a mládež A čeká ještě jeden závod, a to 9. 11. v Chocni (spolu s kat. B).

Těšit se na BigWallu můžeme na cesty od našich zkušených stavěčů Viktora Pařízka, Viléma Chejna a Denisa Paila. Roli hlavního stavěče převezme na těchto závodech Denis Pail.

SOBOTA 2. 11. KVALIFIKACE (dvě cesty stylem flash)
12.30–14.00 Registrace závodníků
14.30–18.30 Kvalifikace

NEDĚLE 3. 11. SEMIFINÁLE A FINÁLE
9.30–12.30 Semifinále mužů a žen souběžně
(slouží jako finále mládežnických kategorií a AMČR)
15.00–16.00 Finále žen
17.00–18.00 Finále mužů

Propozice MMČR

Propozice Akademického MČR

Přihlásit se můžete jako obvykle předem zde:

a to do 31. 10. do 20.00,

Sledujte událost na našem facebooku.

Závod se koná za podpory Hlavního města Praha,

dále České asociace univerzitních sportů a dalších parterů.

Všem děkujeme.

Těšíme se na vás, vstup na nedělní finále je zdarma, přijďte fandit!

Radana Plevková, ČHS