MČR mládeže v lezení na obtížnost 2014 - BigWall Praha

08. 10. 2014 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu 4.10. se na pražské stěně BigWall konalo Mistrovství ČR mládeže v lezení na obtížnost 2014. MČRM bylo vrcholným podnikem sezony a bylo společné pro všechny mládežnické kategorie, které v letošní sezoně jinak závodí odděleně, tedy starší kategorie juniorů, A a B (kteří závodí v TENDON ČP mládeže), a mladší kategorie U14, U12 a U10 (které závodí v TENDON U14). Body se započítávaly do celkového hodnocení ČPM. MČRM organizoval Český horolezecký svaz s pořádající stěnou BigWall Praha, které patří velký dík za uspořádání náročného závodu.

Cesty postavil tým certifikovaných stavěčů ve složení: Viktor Pařízek, Vilda Chejn, Olin Klapal a Tomáš Doubravský. Všechny kategorie závodily v dvacetimetrových, převislých profilech. Hlavním rozhodčím závodu byl Miroslav Doseděl.

Do Vysočan přijelo celkem 163 závodníků, kdy nejméně byla zastoupena kategorie juniorská a nejvíce U12.

A tady už je přehled umístění na předních příčkách, Mistry ČR mládeže 2014 se tedy stali v kategoriích:

Závodníkům na stupních vítězů gratulujeme a věříme, že závody si užili úplně všichni zúčastnění.

Kompletní výsledky všech kategorií najdete v Přehledu závodů.

Další a letos poslední, tedy finálový závod TENDON ČP mládeže, připravují na 18.10. v Chocni.

Mladší kategorie čekají v listopadu ještě tři závody TENDON U14, a to 1.11. v Lanškrouně,  15.11. v Trutnově a 29.11. ve Vyškově.

Kromě závodu ve Vyškově už na webu visí propozice k připravovaným závodům.

Radana Plevková, sekretariát ČHS

fotografie Tomáš Rakovič, TR-walls a BigWall