Marek Jeliga a Markéta Janošová zvítězili v 2. kole ČP v obtížnosti

17. 05. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu 14. května hostila písecká stěna Lezetop druhé kolo Českého poháru v lezení na obtížnost, který byl zároveň rozhodujícím závodem pro sestavení české reprezentace.

Míša Smetanová

Čeští závodníci se v sobotu 14. května sjeli do Písku, kde se bojovalo nejen o cenné body do Českého poháru, ale také o zbývající místa v české reprezentaci pro rok 2022. Na startovní listině chyběli především ti závodníci, kteří si své reprezentační místo zajistili již v prvním závodě ČP či úspěchy v minulém roce.

Vzhledem k tomu, že písecká lezecká stěna nenabízí velké množství závodních profilů v převisech, byla pro každou kategorii připravena jedna převislá a jedna kolmá kvalifikační cesta, která vyžaduje především technické lezecké schopnosti. Stavěči Martin Jech a Vilda Chejn dobře odhadli lezeckou výkonnost závodníků, kteří se, až na malé výjimky, v jejich cestách dobře rozřadili. Pouze v kategorii žen a juniorek došlo k situaci, kdy mnoho závodnic vypadlo ve stejném kroku první cesty a výsledek se pak přepočítal nevýhodně vůči druhé cestě, což nepustilo do finále mnoho favoritek, což se odrazí také v konečné sestavě české repre.

Maki Janošová

Marin Jeliga

Maki Janošová a Merin Jeliga - vítězové v kategorii dospělých a juniorů

V mužské finálové cestě se podařilo topovat hned dvěma závodníkům Marku Jeligovi a Jáchymu Cinkovi. Marek Jeliga jako jediný závodník také topoval obě kvalifikační cesty a stal se tak vítězem v kategorii dospělých i juniorů. V ženské kategorii dolezla nejvýše Markéta Janošová, která tak stejně jako Marek zvítězila hlavní i juniorské kategorii. V mládeži A vyhrál Štěpán Bulena a Arina Jurčenko a v B Mariana Janošová a Lukáš Mokroluský. GRATULUJEME!

Kompletní výsledky závodu naleznete v kalendáři závodů.

Kompletní fotogalerii naleznete na tomto odkazu.

Partneři ČP 2022

M. Košatková, ČHS