Finále RockPoint Českého poháru v boulderingu 2014 - Brno

13. 11. 2014 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

O uplynulém víkendu se na brněnském výstavišti v rámci veletrhu SPORT life uskutečnilo 6. kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu 2014. Tímto závodem se uzavřel celý seriál, jehož vítězi se stali Martin Stráník a Petra Růžičková.

Finálový závod se tentokrát konal ve dvou dnech tak, aby byl jeho harmonogram sladěný s harmonogramem veletrhu. Byl tak atraktivní pro diváky, ale bohužel  se to možná projevilo na nižší účasti závodníků. Celkem se z původně zaregistrovaných 65 závodníků zúčastnilo 28 mužů a 11 žen.

Hlavním rozhodčím celého závodu byl Jiří Čermák, hlavním stavěčem Honza Zbranek, jeho tým tvořily Silva Rajfová a Věra Kotasová.

Ze sobotní kvalifikace postoupilo 8 žen a dvanáct mužů do nedělního finále, kde mezi ženami přesvědčivě zvítězila Petra Růžičková, následovaná Nelly Kudrovou a Lucií Klemšovou. Mezi muži získal zlato Martin Stráník, stříbro Ondra Nevělík a bronz Štěpán Stráník.

Podrobné informace o závodě si přečtěte v článku pořadatele.

Kompletní výsledky tohoto závodu i celého seriálu najdete jako vždy v Přehledu závodů.

POZOR: z finále tohoto závodu jsme opět zajistili pořízení záznamu pro ČT sport - komentovaný záznam z nedělního finále, 25 minut,

sledujte v premiéře dnes 13.11. od 18 hodin.