Evropský pohár mládeže v lezení na rychlost - Tarnów 2015

08. 06. 2015 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu se v polském Tarnówě uskutečnil první z letošních závodů Evropského poháru mládeže (EYC) v lezení na rychlost. Z pětice českých reprezentantů se nejlépe umístil Jan Kříž, který přivezl stříbrnou medaili.

Honza Kříž, úřadující Mistr světa juniorů v lezení na rychost, startuje letos naposledy v kategorii juniorů a v Tarnówě vybojoval druhé místo.

V kategorii A jsme měli dva závodníky, Pavel Krůtil se umístil sedmý a Adam Smiga, nováček reprezentace, získal 10. pozici.

V chlapecké kategorii B závodil Matěj Burian, v kvalifikaci zalezl jeden z nejlepších časů, ale bohužel pád v dalším kole ho vyřadil a obsadil tak 7. místo. Matěj se v loňském hodnocení EYC umístil na celkové třetí příčce.

V kategorii B závodila také naše jediná reprezentantka mezi dívkami, Hanka Křížová, další nováček, a zalezla mezi 15 startujícími děvčaty pěkné 7. místo.

....

VítězovéCZskupina

Skupina

Závodníci na rychlost se znovu utkají už tento víkend na Mistrovství Evropy mládeže 2015 ve skotském Edinburghu, kde proběhnou i závody v lezení na obtížnost. Seznam našich reprezentantů najdete v Přehled mezinárodních závodů 2015