Vyhlášen Český pohár v ledolezení na obtížnost v sezóně 2023

Jsme moc rádi, že můžeme přinést dobrou zprávu pro příznivce ledolezení. Komise ledolezení potvrdila uskutečnění Českého poháru v disciplíně ledolezení na obtížnost, tedy drytooling, (dále jen ČP).

S vyhlášením ČP souvisí i změna pojetí ledolezecké sezóny domácích závodů 2023 - od sezóny 2023 bude sezóna domácích závodů kopírovat kalendářní rok, tedy od ledna do prosince 2023.

Sezóna mezinárodních závodů UIAA samozřejmě zůstává přes zimní období, tj. od listopadu 2022 do dubna 2023.

ČP se bude konat po 4 letech a to hned ve 4 kolech.

Na 1. kolo ČP se můžeme těšit již 5.3.2023 na brněnském pilíři.

Registraci k přihlášení najdete v Propozicích,

na webu ČHS v záložce Přehled závodů 2023

Další kola jsou naplánovaná na tyto termíny:

- říjen/2023 - 2. kolo ČP v ledolezení na obtížnost a současně závod SP                          2023/2024 Handlová, Slovensko

- listopad/2023 - 3. kolo ČP v ledolezení na obtížnost a současně závod

SP 2023/2024 a MSR Žilina, Slovensko

- 2.12.2023 - 4. kolo ČP a MČR v ledolezení na obtížnost a současně EP

UIAA “Drytoolcup Brno 2023”

Ve výčtu čtyř kol vás určitě zaujaly destinace.  - Součástí ČP budou závody, které pořádá Slovenský horolezecký svaz James, což je velmi příjemným rozšířením.

ZIL06336-01

Součástí 4. kola ČP bude i MČR “Drytoolcup Brno 2023”, na tomto závodě proběhne vyhlášení vítězů ČP. Dle pravidel se ČP v ledolezení na obtížnost (nebo i na rychlost) sestává minimálně ze tří závodů.

V případě čtyř kol se do celkového pořadí poháru započítají tři nejlepší výsledky. Do průběžného i výsledného hodnocení ČP se započítávají pouze závodníci s českým státním občanstvím.

Podrobnější informace, včetně bodového ohodnocení najdete v Pravidlech soutěží v ledolezení v sezóně 2023.

Na stránkách ČHS pod záložkou Závody ledolezení najdete také

Vyjádření Komise ledolezení k sezóně domácích závodů 2023.

Co se týká ČP na rychlost, v sezóně 2023, bohužel, vyhlášen není. Velmi nás mrzí, že se nemohlo uskutečnit MČR v ledolezení na rychlost, které se mělo konat 7.1. 2023. Mrazivé vlny, které přicházely v posledních zimních sezónách, byly příliš krátké na to, aby se led na závody nastříkal a vydržel v potřebné kvalitě. A když už mráz přišel, v plánu mezinárodních nebo domácích závodů již byly  ukotveny jiné akce, tudíž konání alespoň jednoho závodu za sezónu – MČR v ledolezení na rychlost, nebylo možné časově zvládnou. A tato situace se, bohužel, opakuje i letošní zimu.

Děkujeme městu BRNU a Jihomoravskému kraji za podporu, bez které by pořádání ledolezeckých akcí bylo velmi obtížné.

brno-logo-vera-maresova-03

Logotyp_jihomoravsky_kraj_RGB

Věříme, že vyhlášení ČP přinese další motivaci k rozvoji tohoto menšinového sportu.

Těšíme se na vás

Sekretariát ČHS, Ivana Palasová