Facebook Instagram

Český horolezecký svaz

V Brně se konal letošní 1. závod Českého poháru v ledolezení

V Brně se konal letošní 1. závod Českého poháru v ledolezení
06. 03. 2024 | Rubrika: Závodní ledolezení, drytool

Pod "taktovkou" ČHS a HO Lokomotiva Brno se v sobotu 2. 3. 2024 v Brně uskutečnilo 1. kolo Českého poháru v ledolezení na obtížnost 2024.

1. kolo ČP ledolezení 2024

Lezecký areál na pilíři u Brněnské přehrady přivítal celkem 40 závodníků (29 mužů, 5 žen a 6 juniorů U16 a mladších) ze čtyř zemí (ČR, SK, PL a UK).

Pro závodníky bylo připraveno celkem 5 cest pro každou kategorii, závod se lezl FLASH bez finále. Dospělí a U20+U18 lezli tři cesty TR a dvě cesty lead. U16 a mladší lezli vše na TR a závod byl koncipován jako motivační a vyzkoušení si nové disciplíny, protože vzhledem k věkovému rozložení měl každý jistou medaili. Tento cíl se snad podařilo naplnit, protože se všichni aktivně zajímali o juniorský treninkový camp, který plánujeme na podzim.

 

V kategorii žen bohužel chyběla z důvodu nemoci nejlepší česká závodnice Aneta Loužecká. O zlato si to s mírným odskokem od zbývajícíh závodnic rozlezly Tereza Sukačová a Rebeka Gabčíková. O vítězce nakonec rozhodla cesta s velmi technickým přebráním spoďáku přes strukturu v cestě číslo 3. Zlato tak putovalo spolu s Rebekou Gabčíkovou na Slovensko, stříbro brala Tereza Sukačová a bronz Anna Ludmila Hrbáčová.

 

Mezi muži byla konkurence výrazně větší a rozestupy mezi prvním a desátým závodníkem výrazně těsnější. První cesta byla pro kluky tak trochu povinným cvičením, ale přiznejme si, že Top na závodech - to je motivace a radost. S dalšími cestami už Topů ubývalo a na nejdelší, třetí cestě nebyl Top žádný a startovní pole se velmi pěkně rozřadilo. S cestou si nejlépe poradil a 1. místo vybojoval Matyáš Lienerth (U18), velmi těsně za ním skončil Emil Fraštia a jen o jeden chyt níž úřadující mistr ČR 2023 Vojta Fejta.

 

Celkově se jednalo o sportovně i společensky vydařený den, spoustu lezení, spektakulární lety, prostě vydařená lezecká taškařice. Pro rok 2024 jsou naplánovány další dva závody Českého poháru ve spolupráci s SHS James a dále MČR, které bude naposledy společně se závodem EP UIAA v prosinci na brněnském pilíři. Pro rok 2025 už počítáme s novým formátem jarního závodu, který zůstane zaměřený zejména na domácí závodníky i na začínající lezce, bude však doplněn o finále a stane se oficiálním MČR.

1. kolo ČP ledolezení 2024

Na pilíři je aktuálně 51 cest od cca D4 po D11 s velmi rozsáhlou možností vymýšlení vlastních boulderů. Užijte lezení a těšíme se na dalších akcích.

 

Kompletní galerie - Veronika Zvonková

RANKING MUŽI PO 1. KOLE ČP

RANKING ŽENY PO 1. KOLE ČP

 

 


R. Lienerth, HO Lokomotiva Brno
foto: Veronika Zvonková

Instagram

Instagram Horosvaz