Ukončení kurzu Instruktor lezení na umělé stěně

09. 06. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení, Oddíly a mládež

Tento víkend proběhl blok Trenér sportovního lezení – licence C, součást akreditovaného kurzu Instruktor lezení na umělé stěně. Tímto posledním blokem byl kurz ukončen.

Po splnění všech vstupních podmínek, se kurzu účastnilo osm zástupců spolků pracujících s mládeží. Účastníci kurzu získali informace z oblasti metodiky, 1. pomoci a trenérství – licence C. Účastníci byli proškoleni vedením výstupu na stěně, nácvikem chytání pádu, jištěním na štandu. V kurzu první pomoci se dozvěděli, jaké jsou základní záchranné techniky a postupy při nehodě. Blok Trenérství obsahoval trénink sportovního lezení, pohybové schopnosti a dovednosti v lezení, základy stavění lezeckých cest a boulderů, fyzioterapeutické aspekty lezeckého tréninku a spoustu dalšího.

Úspěšně kurz dokončilo sedm účastníků kurzu, a to Vlastimil Flodrman, Martin Havelka, Martin Kononov, Peter Podoba, Zlatuše Ulahelová, Nikola Vránová a Jiří Žák. Tito absolventi získali kvalifikaci Instruktor lezení na umělých stěnách a zároveň kvalifikaci Trenér sportovního lezení - licence C.

Gratulujeme!

Podle slov účastníků se kurz vyvedl: „Mé dojmy z kurzu jsou velice dobré! Celý kurz byl přínosný a dozvěděl jsem se mnoho nového. Nejvíce bych chtěl vyzvednout lektory, kteří jsou opravdoví profesionálové a umí skvěle předat své zkušenosti. Pro mě osobně byla každá další část větším přínosem a větším poznáním. Vše vygradovalo naprosto vyčerpávajícím kurzem trenéra licence C. Skvělá práce, jen tak dál.“ (Martin Kononov)

Na konec roku 2016 připravujeme druhý běh tohoto kurzu.

Kurz Instruktor lezení na umělé stěně je rozdělen do 3 bloků:

• Metodika: - 6. 11. 2016
  • První pomoc: termín bude upřesněn
  • Trenérství C: – 11. 12. 2016

Do kurzu se mohou hlásit přednostně zástupci spolků zapojených do projektu Podpora mládežnických lezeckých klubů. Informace o přihlášení zde. Přihlašovat se můžete již nyní. Pokud nebude naplněna kapacita 12 účastníků do 15. 9. 2016, pak je kurz otevřený i dalším zájemcům ze seznamu náhradníků.

Monika Pavlíková, sekretariát ČHS