ČHS členství, informace

ČHS servis pro členy

Instruktor lezení na umělé stěně

Jedná se o akreditovaný kurz MŠMT rozšířený o kvalifikaci Trenér sportovního lezení - licence C.

Zaměření a obsah kurzu

Působnost instruktora lezení na umělé stěně je omezena na vedení výuky lezení na umělých stěnách, a to jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lezce. Základem je bezpečnost, metodika, technika a organizace. Důraz je kladen na práci s mládeží a začátečníky.

Kurz je rozdělen do 3 bloků:

• 1. Metodika
  • 2. První pomoc
  • 3. Trenér sportovního lezení - licence C

Podrobnější informace o obsahu kurzu naleznete zde.

Kvalifikace instruktora ČHS je platná 5 let, výhradně s platným členstvím v ČHS. V průběhu platnosti kvalifikace a po dobu dalších tří let po jejím ukončení je možné si kvalifikaci prodloužit prostřednictvím doškolení. Pokud instruktor doškolení v této lhůtě neabsolvuje, jeho kvalifikace zaniká.

Kvalifikace trenéra je platná 4 roky.

Na instruktory ČHS s platnou kvalifikací se vztahuje Pojištění odpovědnosti trenérů a cvičitelů platné v ČR a od r. 2017 i v Evropě.

Termíny podzimního kurzu 2017

Tento kurz je již obsazen.

Blok Termín Místo Lektor Propozice Přihlášení
Metodika  12.-15.10.2017    Mšeno

Tkáč

Beláň

propozice

Ženíšek,Němečková,   Remsová P,Benáček,

Jecelinová,Maštálko,

Remsova K.,Kaša,

Suchelová,Haunerová,

Dvořák,Mělničenko

První pomoc  18.-19.11.2017 Jihlava

Kubalová

propozice
Trenér sportovního lezení - licence C

30.11 -  3.12.

Binter

Informace pro zájemce o kurz

• Kurz je určen především zájemcům z řad partnerských spolků zapojených do projektu Podpora mládežnických lezeckých klubů. Maximální počet přihlášených z každého spolku se odvíjí od počtu dětí ve spolku a počtu již proškolených instruktorů.
  • Přednost mají zájemci, kteří se přihlásí na všechny tři bloky instruktorského kurzu.
  • Pokud nebude naplněna kapacita 12 účastníků z partnerských mládežnických spolků, pak bude kurz otevřen i dalším zájemcům ze seznamu náhradníků.
  • Podmínky přijetí do kurzu:
    • věk minimálně 21 let, členství v ČHS v roce podání přihlášky
    • zaslání vyplněné a podepsané přihlášky spolu s přílohami (lékařské potvrzení, fotografie na průkaz instruktora rozměr min. 400 x 510 pixelů) na adresu instruktori@horosvaz.cz.Přihláška CWI.docx
    • uhrazení účastnického poplatku 1800 Kč - úspěšným absolventům kurzu, kteří působí ve spolku zapojeném do projektu Podpora mládežnických lezeckých klubů, nabízíme vrácení části poplatku, a to ve výši 1200 Kč/osoba/kurz.
  • Seznam doporučené literatury pro blok Trenér sportovního lezení - licence C:

Obecná teorie sportovního tréninku:

Perič, T., Dovalil, J., Sportovní trénink. Praha: Grada 2010

Speciální publikace pro trénink sportovního lezení:

Baláš, J., Fyziologické aspekty výkonu ve sportovním lezení. Praha: Karolinum 2016

Hörst, E. J., Conditionig for climbers. Guilford: The Globe Pequot Press, Falcon Guides 2008

Hörst, E. J., Training for Climbing. Guilford: The Globe Pequot Press, Falcon Guides 2008 (2. vydání)

• Pokyny k platbě: Účastnický poplatek ve výši 1800 Kč posílejte na číslo účtu: 1727209504/0600, Moneta Money Bank (pro urychlení platby proveďte úhradu na pobočce GE), variabilní symbol: 334, specifický symbol: rodné číslo
  • Způsob platby: Zájemci o kurz uhradí poplatek do týdne po potvrzení přijetí přihlášky a splnění stanovených podmínek (věk, členství apod.), nejpozději však do 14 dnů před zahájením kurzu. V souladu s tím budeme nejpozději 14 dnů před kurzem vyžadovat lékařské potvrzení.
  • Ubytování si účastníci zajišťují a hradí sami. Ve Mšeně je možné využít toto ubytování:

• Součástí první části kurzu je ověření znalostí a dovedností uchazeče:
    • Vylezení cesty na stěně – včetně navázání, jištění – předvedení schopnosti bezpečného pohybu v lezeckém terénu obtížnosti 5. stupně UIAA
    • Praktická ukázka navázání, jištění spolulezce, povelových technik, základní horolezecké uzly jako například: vůdcovský uzel, osmičkový uzel, poloviční lodní uzel, prusík
  • Minimální počet osob pro uskutečnění kurzu je šest, při nižším počtu zájemců se kurz ruší. Maximální počet účastníků kurzu je dvanáct.