Stanovisko JAMES k úhynu kamzíků v Tatrách

24. 04. 2009 | Rubrika: Ochrana přírody | Komentáře (0)

Stanovisko SHS JAMES k úhynu kamzíkov a skialpinizmu v TANAP-e

Skialpinistická a horolezecká verejnosť s rozhorčením už niekoľko týždňov sleduje dezinformačnú kampaň ohľadne úhynu kamzíkov začiatkom marca vo Vysokých Tatrách a obviňovanie skialpinistov za túto smutnú zvieraciu tragédiu zapríčinenú v prvom rade extrémnymi poveternostnými podmienkami a vysokou snehovou pokrývkou. Aj ďalšie udalosti v súvislosti s uzáverou skialpinistickej sezóny v TANAP-e ukazujú, že v tejto oblasti je množstvo problémov. SHS JAMES vydal k tejto záležitosti tlačové vyhlásenie, ktoré je výsledkom niekoľko týždňovej práce mnohých ľudí.

Zároveň sme listami oslovili televíziu TA3 so žiadosťou o nápravu, ospravedlnenie, objektívne informácie v tejto veci a poskytnutie adekvátneho priestoru na vysvetlenie problematiky našej verejnosti. Listom sme tiež oslovili Štátne lesy TANAP-u a Správu TANAP-u, kde rovnako upozorňujeme na otázku objektívnosti informovania o úhyne kamzíkov zo strany pracovníkov týchto organizácií, ale predovšetkým ponúkame spoluprácu na riešení problematiky skialpinizmu vo Vysokých a Západných Tatrách a na novelizácii či doplnení Návštevného poriadku TANAP-u.

Detailní stanovisko je k dispozici zde: Kamzíci Tatry.doc

Igor Koller, predseda SHS JAMES

Stanovisko JAMES k úhynu kamzíků v TatráchStanovisko JAMES k úhynu kamzíků v Tatrách

| Komentáře(0)