Povolení lezení na Boreckých skalách v Českém ráji

07. 10. 2011 | Rubrika: Ochrana přírody | Komentáře (0)

Českému horolezeckému svazu se podařilo po delších peripetiích získat souhlas k provozování horolezectví v Přírodní památce Borecké skály v Českém ráji.

Souhlas platí do konce roku 2015, samozřejmě za předpokladu, že budou respektovány podmínky stanovené orgánem ochrany přírody, ve kterých je mj. uvedno, že lezení je možné vždy jen od 30.6. do 31.10. a platí zde zákaz používání magnézia. Úplné znění podmínek naleznete zde:

PP Borecké skály-povolení lezení 2011 - 2015 (celý dokument vč. stanoviska odvolacího orgánu), Výňatek z povolení.

K dispozici jsou také na webu Skalní oblasti v oblasti Hruboskalsko. V podmínkách je mj. uvedeno, že souhlas platí jen pro členy ČHS a osoby v jejich doprovodu a platí zde zákaz používání magnézia. Lezení je možné vždy jen od 30.6. do 31.10.

Lezení v Boreckých skalách je podmíněno vyznačením přístupových cest ke skalám, které musí být projednáno s vlastníkem pozemků, tj. s Českými lesy. Tato jednání nás teprve čekají a proto prosíme, abyste do této oblasti zatím nejezdili. O vyznačení cest a otevření oblasti vás budeme informovat.

B. Valentová

tajemnice ČHS