Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Sport

Vzdělávání

Mládež

Další jednání se Správou NP České Švýcarsko

Další jednání se Správou NP České Švýcarsko
17. 12. 2013 | Rubrika: Ochrana přírody

V listopadu a v prosinci se konala další jednání ČHS se Správou Národního parku České Švýcarsko, s cílem nalézt řešení týkající se nepovolených a zakázaných skal a nepovolených prvovýstupů na území národního parku, které by bylo akceptovatelné jak pro horolezce, tak pro ochranu přírody. 

 

Problém je průběžně řešen od začátku letošního roku, o situaci jsme psali v článku Informace o jednání se Správou NP České Švýcarsko, jehož součásti je i zápis z jednání, které se konalo v březnu 2013. 

 

Na základě posledních jednání došlo k rozdělení věží a masivů na území NP, které nejsou uvedeny v Návštěvním řádu národního parku, na "nepovolené lezecké objekty" a na "zakázané lezecké objekty", a bylo stanoveno, jakým způsobem k nim bude správa NP přistupovat. Současně byl řešen přístup k nepovoleným horolezeckým cestám. Podrobnosti jsou uvedeny v zápisu z jednání, který si můžete přečíst zde.

 

Problém nepovolených či zakázaných skal a cest tím není definitivně vyřešen, v příštím roce budou pokračovat další jednání a hlavně proběhne terénní průzkum skal a cest, kterých se tento problém týká. O aktuální situaci vás budeme informovat.  

 

J. Pleticha, OVK Labské pískovce

B. Valentová, tajemnice