Facebook

Český horolezecký svaz

Další jednání se Správou NP České Švýcarsko

Další jednání se Správou NP České Švýcarsko
17. 12. 2013 | Rubrika: Ochrana přírody

V listopadu a v prosinci se konala další jednání ČHS se Správou Národního parku České Švýcarsko, s cílem nalézt řešení týkající se nepovolených a zakázaných skal a nepovolených prvovýstupů na území národního parku, které by bylo akceptovatelné jak pro horolezce, tak pro ochranu přírody. 

 

Problém je průběžně řešen od začátku letošního roku, o situaci jsme psali v článku Informace o jednání se Správou NP České Švýcarsko, jehož součásti je i zápis z jednání, které se konalo v březnu 2013. 

 

Na základě posledních jednání došlo k rozdělení věží a masivů na území NP, které nejsou uvedeny v Návštěvním řádu národního parku, na "nepovolené lezecké objekty" a na "zakázané lezecké objekty", a bylo stanoveno, jakým způsobem k nim bude správa NP přistupovat. Současně byl řešen přístup k nepovoleným horolezeckým cestám. Podrobnosti jsou uvedeny v zápisu z jednání, který si můžete přečíst zde.

 

Problém nepovolených či zakázaných skal a cest tím není definitivně vyřešen, v příštím roce budou pokračovat další jednání a hlavně proběhne terénní průzkum skal a cest, kterých se tento problém týká. O aktuální situaci vás budeme informovat.  

 

J. Pleticha, OVK Labské pískovce

B. Valentová, tajemnice

 

 

Instagram

Instagram Horosvaz