Výstupy roku 2014 - výzva k podávání návrhů

25. 06. 2014 | Rubrika: Výstupy roku ČHS

ČHS vyhlašuje výzvu k podávání návrhů na udělení ocenění v rámci Výstupů roku 2014.

• Ve Výstupech roku jsou oceňovány nejlepší horolezecké, lezecké a také skialpinistické výkony uskutečněné členy ČHS v období od 1.8. 2013 do 31.7. 2014.
  • Slavnostní vyhlášení Výstupů roku 2014 proběhne již tradičně na Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu v Teplicích nad Metují, v neděli 31.8. 2014.
  • Nejlepší horolezecké, lezecké a skialpinistické výkony budou finančně oceněny.

Pravidla jsou stejná jako v předchozích letech:

• Horolezecké budou hodnoceny a oceněny v osmi kategoriích:
    - velehory nad 6.000 m n.m.
    - hory pod 6 000 m  n.m. –. mixový a ledovcový charakter
    - hory pod 6 000 m n.m. – skalní lezení (včetně big wall)
    - skalní terény – pískovcové oblasti
    - skalní terény – ostatní skalní oblasti
    - bouldering
    - mixy a ledy sportovního charakteru
    - skialpinistické výstupy a sjezdy
  • V každé kategorii může být vyhlášen pouze jeden Výstup roku, který je určen pro výkon, který lze považovat za výjimečný na mezinárodní úrovni. V jednotlivých kategoriích lze udělit více čestných uznání, kterými jsou oceňovány výkony, které jsou významné v rámci ČR.
  • Podání návrhu na udělení ocenění musí splňovat tyto podmínky:
    - navrhovaný výstup byl uskutečněn v období od 1.8. 2013 do 31.7. 2014
    - autor nebo autoři výstupu jsou členové ČHS
  • Součástí návrhu jsou stručné informace o autorovi / autorech výstupu, bližší informace o výstupu,  zdůvodnění návrhu, obrazová dokumentace (topo, fotografie), viz formulář pro podávání návrhů.
  • Návrh na ocenění může podat kterýkoli člen ČHS, s tím, že může navrhnout svůj výstup i výstup jiného člena ČHS; ve druhém případě musí dotyčný s podáním návrhu souhlasit.

Návrhy výstupů, které by podle vás zasloužily ocenění, zasílejte nejpozději do pondělí 4.8. 2014 e-mailem na sekretariát ČHS - info@horosvaz.cz. Informace o navrhovaném výstupu napište do tohoto formuláře a do předmětu zprávy napište Výstup roku.

Informace o předchozích ročnících Výstupů roku naleznete v rubrice Nejlepší horolezecké výkony.

B. Valentová, sekretariát ČHS