Zemřel Jiří Ševčík

03. 11. 2021 | Rubrika: Historie horolezectví

Ve čtvrtek 28. 10. 2021 zemřel ve věku 87 let Jiří Ševčík - vynikající horolezec, člen a trenér reprezentačního družstva.

JIŘÍ Ševčík

Jura Ševčík byl jedním ze zakládajících členů Horolezecký oddíl Lokomotiva Brno a spolu s Rudou "Tonym" Antoníčkem tvořil legendární „Lokomotiváckou“ lezeckou dvojici. Během studií v Brně trávil většinu víkendů a volného času na skalách po celém Československu. Svými výkony se dopracoval až do reprezentačního družstva, ve kterém později působil také jako trenér. Podnikl řadu významných výstupů nejen na skalách, ale také v horách - ve Vysokých Tatrách, v Alpách a na Kavkaze. Jako první Čech například prostoupil s Milošem Matrasem "Bonattiho cestu" na Petit Dru. Zemřel 28. 10. 2021 ve věku 87 let.

Poslední rozloučení proběhne v sobotu 6. listopadu 2021 v 10:00 hodin ve farním kostele sv. Vavřince v Brně – Řečkovicích.