Výstava fotografií Karla Vlčka v Turnově

17. 09. 2021 | Rubrika: Historie horolezectví

Od 16. 9. do 17. 11. 2021 můžete navštívit fotografickou výstavu známého horolezeckého fotografa Karla Vlčka, která probíhá v Muzeu Českého ráje v Turnově.

Karel VLČEK Horolezecká fotografie

Ve čtvrtek 16. září proběhla v turnovském Muzeu Českého ráje vernisáž Výstavy Karel Vlček - Horolezecká fotografie. Výstavů můžete navštívit až do 17. listopadu a uvidíte zde notoricky známé i méně "profláklé" snímky z Karlovi obsáhlé sbírky.

Karel Vlček

Karel Vlček fotil pískovcové lezce a skokany od šedesátých let do sametové revoluce. „Byl jsem velký manipulátor, a když jsem něco chtěl, tak jsem toho dosáh,“ říká ve svém pražském suterénním studiu, kde tiskl fotky. Když byl přeskok lehčí, nutil lezce skákat tam a zpátky. Například Tomáš Čada pro něj musel přeskočit z Milence na Milenku v Adršpachu hned osmkrát, kopie byly drahé a Karel potřeboval osm originálních diáků. Často je posílal do západních časopisů. (eMontana)

M. Košatková, ČHS