Václav Hornych

• Vloženo: 11. 02. 2023
  • Naposledy editováno: 11. 02. 2023

Popis:

Vásclav "Véna" Hornych *20.5.1941 +2.2.2023 působil jako polický rodák přes šedesát let hlavně ve skalních oblastech severovýchodních Čech, kde zanechal mnoho prvovýstupů, jako například údolní hranu na Štěpánskou korunu, nebo Zámecké schody na Zámek v Adršpachu a byl také dlouholetým účastníkem novoročních výstupů na Milence.

Životopis:

Povoláním byl geolog a působil jak doma, tak i v zahraničí (např. v v Lybii, Vietnamu a jinde). Jeho lezecká kariéra probíhala hlavně na písku, ale lezl i třeba ve Vysokých Tatrách, Alpách a jinde. Spolupracoval na několika publikacích. Hlavně na lezeckých průvodcích severovýchodních Čech, knihách Pískaři, Vysoká hra, Bohatýrské časy atd. Véna byl hlubokou studnicí vědomostí o historii lezení v Teplicko-adršpašských skalách, dovedností a životních zkušeností. Rozhovory s ním byly vždy velkým zážitkem a obohacením. (ze článku Jaroslava Housera, horyinfo.cz)

Václav Hornych hornych2 hornych3 hornych4 hornych5

Klíčová slova: