Český odbor Slovinského planinského družstva

• Vloženo: 26. 12. 2011
  • Naposledy editováno: 17. 01. 2012

Popis:

Autorem článku je Jaromír Wolf, článek pochází z časopisu Planinsky vestnik, článek popisuje přesně průběh založení Planinského družstva v Praze. Důležitou postavou v procesu založení byl F.Tomšič, garant spolku, Slovinec, a člen Planisnkého družstva, zaměstnaný na pražském magistrátě. Češi, kteří chtěli působit v Alpách, a nechtěli organizačně spadnout pod DAV/OEAV, požádali slovinské Planinské družstvo, zda by mohli založit v Praze odbor, kterým by získali právní subjektivitu pro další konání v Alpách. K založení odboru však potřebovali tzv. garanta, a právě tím byl Tomšič. Článek vyšel v roce 1987 k 90-ti letému výročí založení odboru.

Klíčová slova:

Slovinské planinské družstvo, Slovinsko
Copyright: Kopie článku ze slovinského časopisu Planinský vestnik. Autorem byl Jaromír Wolf.
Umístění: Archiv souborů (digitální)
Připojené soubory: Český odbor SPD.pdf
Poznámka: Tento článek vyšel v PV v roce 1987, ale jedná se o přepis ze staršího vydání, a to z července roku 1897.

Připojené a související

Připojené události: Založen Český odbor Slovinského planinského družstva