Horolezecký památník v Ostrově

26. 08. 2015 | Rubrika: O ČHS, Historie horolezectví

Aktualizace: Fotografie ze slavnostního odhalení památníku a mše za zemřelé horolezce (foto K. Berndt).

P1010136P1010145

V sobotu 5. září 2015 bude v Ostrově, v oblasti Himmelreich, slavnostně odhalen památník horolezců. Památník bude připomínkou horolezců z oblasti Labských pískovců nebo severních Čech, kteří přišli o život při horolezectví.

DSC05826CIMG1730

Zásluhu na vzniku památníku, díky kterému si budeme moci připomenout horolezce spojené s Labskými pískovci, má především Gerhard Tschunko, Horolezecký oddíl Climbing Club Dubí, Horolezecký oddíl TJ Lokomotiva Teplice a Spolek pro Tisou, v jehož kompetenci bude rozhodování o umísťování pamětních desek.

Slavnostní odhalení památníku bude ve 13 hodin, poté bude sloužena mše za zemřelé horolezce, a od 17 hodin bude akce pokračovat v Tisé v restauraci Kačák.

Podmínky umístění tabulky v památníku:

1) Zaslání písemné žádosti na Spolek pro Tisou.

2) Obecné podmínky pro umístění cedulky se jménem na památník:

a) významná osobnost horolezectví lezecké oblasti Labské pískovce, nebo horolezec z oblasti severních Čech, nebo horolezec dlouhodobě působící v Labských pískovcích

b) smrt úrazem při horolezeckém sportu

3) Poplatek za výrobu a instalaci tabulky ve výši 1 500 Kč.

4) Spolek pro Tisou si vyhrazuje možnost žádosti nevyhovět bez udání důvodu.

B. Valentová, sekretariát ČHS