Zpráva o soustředění mládeže - Polská JURA 2005

15. 08. 2005 | Rubrika: O ČHS | Komentáře (0)

Soustředění se uskutečnilo v plánovaném termínu 25.-31.7.2005 v okolí Rzedkovic u Katowic v oblastech Lutowiec, Rzedkovice, Gora Koloczek, Apteka a Gora Zbórow. Akce se účastnilo celkem 25 žáků a dorostenců (13-19 let) a 7 dospělých lezců (3 instr.). Tito účastníci přelezli během pěti lezeckých dnů přes 60 cest, (z toho 14 cest do 5 UIAA, 17 cest 5 a 5+, 15 cest 6 a 6+, 13 cest 7 UIAA a po jedné cestě 8-,8 a 9- UIAA-(Langer, Kunc, Honzák). V letošním deštivém létě jsme měli štěstí na počasí a modrá obloha a teploty ke 30ti stupňům nás nutili vyhledávat cesty ve stínu a každý lezecký den zakončovat koupáním. Přesto každý vylezl denně kolem sedmi cest na prvním i na tom „lepším“ konci lana. Proto jsme v rámci metodiky procvičovali zejména zakládání jištění a budování stanoviště.
Během soustředění nedošlo k vážnějšímu zranění (jeden puchýř a jedna zhmožděná achilovka-ze spadlé lavičky). Večerní zábava u táboráků byla oživena setkáními s lezci z Jeseníka a míčovými hrami. Zpáteční cesta byla zpestřena návštěvou hradu Mirów a dalších nám zatím neznámých oblastí.

Soustředění proběhlo v pohodové atmosféře,o čemž svědčí i fotoglerie.

Martin (Máca) Macek