Facebook Instagram

Český horolezecký svaz

ZPRÁVA O GRANTECH NA PODPORU TRADIČNÍCH AKCÍ V ROCE 2022

ZPRÁVA O GRANTECH NA PODPORU TRADIČNÍCH AKCÍ V ROCE 2022
26. 01. 2023 | Rubrika: O ČHS, Oddíly a mládež

V roce 2022 podpořil ČHS řadu tradičních akcí určených pro širokou lezeckou veřejnost, popř. i pro další osoby, a to formou grantů v celkové výši 68 000 Kč.

Lezecká12hodinovka

Granty bylo možné poskytnout na různé sportovní, kulturní nebo jiné akce, např. krosové závody, lezecké závody, kulturní setkání, které mají více než pětiletou tradici. O granty mohly žádat horolezecké oddíly nebo členi ČHS.

 

Z grantu bylo možné čerpat max. 70% celkových nákladů akce. Na jednu akci bylo možné poskytnout grant v maximální výši 10 tisíc Kč.

Z grantu bylo možné čerpat prostředky na nákup spotřebního materiálu, na nákup služeb a cestovné. Naopak nebylo možné prostředky poskytnout na nákup struktur, chytů na lezecké stěny atd.

 

Do vyhlášené výzvy o poskytnutí grantu přišlo 17 žádostí, všechny žádosti vyhověly stanoveným podmínkách, všem žadatelům byl grant přidělen. Celkově bylo přiděleno 81 tisíc Kč.

Z různých důvodů (nenaplnění akce účastníky atd.)nakonec nebyly využity 3 přidělené granty ve výši 13 tisíc Kč.

Granty využilo 14 žadatelů v celkové výši 68 tis Kč.

 

Více grantů (8) bylo přiděleno na outdoorové akce, tj. na nejrůznější typy krosových, běžeckých či kombinovaných závodů. Podpořen byl závod Lezecká 12ti hodinovka kombinující cyklistku a lezení, závod běžkařů v rámci již 67. ročníku Zlatého cepínu Jizerských hor. Zajímavý byl závod 24h Le Vysočina, kde během 24 hodin musí družstva navštívit 10 skalních oblastí. V každé oblasti bylo možné vylézt až 10 cest, za které družstvo získávalo body podle obtížnosti výstupu. V listopadu se uskutečnil již 36. ročník Horolezeckého srazu v Bezuchově, který má 2 složky - sportovní a kulturní. Pro dospěláky je vytyčená 18 km trasa přespolního běhu Bezuchov – Helfštýn - Bezuchov. Děti běhají tvz. Laďovou alejí“, která byla pojmenována podle zakladatele Bezuchovského horolezeckého oddílu Ladislava Drdy.

Mezi granty byly zařazeny i čistě lezecké akce (6) určené pro děti i dospělé, např. Novoroční Open v Polici nad Metují, Lujs Cup v Chocni, závod pro naše nejmenší Mikulášský závod v Namche.

 

Mikulášský závod v NamcheZlatý cepín_LiberecLujs Cup 24h Vysočina_05_ctyri-palice

 

 

Granty ČHS_Tradiční akce 2022_zpráva

 

 

 

L. Kalašová - sekretariát

 

Instagram

Instagram Horosvaz