Zpráva o grantech ČHS na podporu mládeže v roce 2019

30. 01. 2020 | Rubrika: O ČHS

Granty na podporu mládeže byly určeny oddílům a spolkům ČHS pracujících s mládeží, dále na podporu akcí rozvíjejících vztah mládeže k horolezectví.

V roce 2019 bylo možné žádat o grant na náborovou akci pro mládež, na výcvikové akce, výjezdy do skal, do hor a dále na podporu dlouhodobé práce s mládeží.

Na základě výzvy bylo podáno 49 žádostí o grant s celkovým požadavkem na zhruba 753tis. Tři žádosti byly zamítnuty z důvodu nedodržení podmínek žádosti o grant.

Grant byl přidělen 46ti žadatelům v celkové výši 500.000,- Kč. Nejvíce se žádalo o grant na výcvikové akce a výjezdy do skal a do hor. Přidělené granty se pohybovaly v rozmezí 4 000,- až 15 000,- Kč.

Po vyúčtování akcí jednomu žadateli nebyl poskytnutý grant proplacen z důvodu nedodržení podmínek pro vyúčtování grantu a další žadatel během roku oznámil storno výcvikové akce.

Celkem tak bylo proplaceno 484.500,- Kč

Více informací v dokumentuGranty mládeže 2019 - zpráva

Horolezecká školka na skalách, HOK Pardubice

Letní soustředění na Blatinách, HK Olomouc