Zpráva o grantech mládeže v roce 2021

04. 02. 2022 | Rubrika: O ČHS, Oddíly a mládež

Činnost horolezeckých oddílů a spolků zaměřujících se na práci s mládeží byla opět podpořena prostřednictvím grantů mládeže. V tomto roce bylo možné žádat o grant standardně na náborovou akci, nebo výcvikovou akci, výjezdy do skal, do hor a zároveň také nově na lezecké závody na skalách.

Po zveřejnění výzvy přišlo 37 žádostí, téměř většina se vztahovala na výcvikovou akci, tedy na lezecká vícedenní soustředění na stěně, nebo na skalách v ČR i v zahraničí, letní lezecké tábory, i ty příměstské.

Grant byl přidělen všem žadatelům a to v celkové výši 487tis. Kč.

Po vyúčtování bohužel ne všem žadatelům mohl být grant proplacen. Jedním z důvodů bylo, že se akce vůbec neuskutečnila a tím druhým důvodem bylo nedodržení podmínek pro vyúčtování. Ze stejného důvodu byl pak některým žadatelům grant ponížen.

Celkem tak bylo vyplaceno 421.716,- Kč

Celá zpráva viz 2021Mládež - zpráva

Fotky z akcí :

LK Prachov, tábor na Svinčici

Atlas Opava, tábor Rabštejn  Crazy spiders, tábor okolí Hradiska  HK Pardubice,horoškolka u Železného Brodu

HO Lipník n.B., soustředění na Rabštejně  HO Namche, tábor u Bechyně

HO Pohodička, Lezení v Tisé

HOROLEZCI Jeseník, soustředění v Polsku Trip team, náborová akce, okolí Pernštejna

Horoguru, tábor v Ostrově (2)

K.Šmídová, ČHS