ZPRÁVA O GRANTECH ČHS V ROCE 2020

25. 01. 2021 | Rubrika: O ČHS

Pro rok 2020 rozděloval ČHS opět granty na podporu tradičních horolezeckých akcí s více než pětiletou tradicí, na podporu akcí rozvíjejících vztah mládeže k horolezectví, včetně podpory oddílů ČHS pracujících s mládeží a dále granty na údržbu skal.

Vzhledem k mimořádné situaci okolo pandemie byla řada akcí zrušena a granty tak nebyly v některých případech využity.

GRANTY NA PODPORU TRADIČNÍCH AKCÍ

Na základě výzvy bylo podáno 29 žádostí o grant, po vyhodnocení byla 1 žádost zamítnuta a granty byly přiděleny 28 subjektům. Bohužel se podařilo uskutečnit jen 6 plánovaných akcí, na které byly poskytnuty granty v celkové výši 22 500 Kč. Ostatní akce musely být zrušeny.

O granty mohly požádat oddíly a členové ČHS. Uskutečněné akce zahrnovaly dva závody na běžkách, a to již 50. ročník Mauglího memoriálu (VHS Brno) a 66. ročník štafetového závodu Zlatý cepín (HO Loko Liberec). Dále tři závody v lezení dvojic - lezecká 24 hodinovka Le Vysčina (HO Lokomotiva Brno), HIS Maraton (HO VRCH) a lezecká dvanáctihodinovka dvojic (HK Letohrad). Poslední akcí byl 18. rorčník Lujs Cupu (HK Choceň), který tentokrát nebyl o lezení s lanem, ale čistě o boulderingu.

Granty tradiční akce 2020_zpráva.pdf

Le VysočinaLe Vysočina

HIS maratonHIS maraton

LUJS Cup Zlatý cepín

GRANTY NA PODPORU MLÁDEŽE

Na základě výzvy bylo podáno 42 žádostí o grant s celkovým požadavkem na cca 656tis. Grant byl přidělen všem žadatelům v celkové výši 500.000,- Kč. Některé granty nebyly ve finále proplaceny nebo byly poníženy na základě nedodržení podmínek a pár akcí se nakonec nepodařilo uskutečnit. Celkem tak bylo proplaceno 424 404 Kč.

O grant mohly žádat oddíly ČHS a spolky ČHS, pracující s mládeží. Nejvíce se žádalo o grant na výcvikové akce a výjezdy do skal a do hor, které probíhaly formou lezeckých táborů a soustředění.

Granty mládež 2020_zpráva 2020.pdf

HO tábor v Jizreských horách, HO Alpicihorolezci Jeseník

Letní horolezecký tábor, KAA VTahuletní soustředění, Lezci.com

letní tábor, HoroguruLezecké soustředění, Imst, HK Chomutov

GRANTY NA ÚDRŽBU SKAL

Obdržel jsme 21 žádostí o granty v celkové výši 99 975 Kč. Granty byl přiděleny 17 žadatelům, 4 žádosti byly zamítnuty nebo staženy. I přes nepříznivou situaci se podařilo uskutečnit více než polovinu plánovaných akcí, na které bylo vyplaceno 61 724 Kč.

O grant mohly požádat oddíly ČHS, oblastní vrcholové komise, správci skal a členové ČHS. Granty byly použity především na protierozní opatření v Jetřichovicích, Studeneckých skalách, Rabštejnu, Adršpachu a ve skaláku, podpořeny byli také noví průvodci pro Kokořínsko a pro Krušné hory.

Granty údržba skal 2020_zpráva.pdf

Godula Rabštejn