Změny všeobecných pojistných podmínek cestovního pojištění Pojišťovny UNIQA, a.s.

22. 03. 2011 | Rubrika: O ČHS | Komentáře (4)

Pojišťovna UNIQA a.s. upravila všeobecné pojistné podmínky týkající se cestovního pojištění. Většina provedených změn se vztahuje i na rámcovou smlouvu, kterou má s touto pojišťovnou uzavřen ČHS. Všechny provedené změny jsou ve prospěch pojistných osob:

• Bod 3.2 obecná část: Platnost cestovního pojištění se automaticky prodlužuje v případě "zásahu vyšší moci", v důsledku kterého se pojištěná osoba nemůže vrátit do ČR v plánovaném termínu (např. živelní pohroma).
  • Bod 4.2 Pojištění léčebných výloh:
    • U výluk spojených s těhotenstvím pojištěné osoby došlo ke sjednocení hranice z dřívějších 6 měsíců na přesnějších 26 týdnů.
    • U pojištění stornovacích poplatků dochází k automatickému rozšíření plnění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a následné nezaměstnanosti.
    • Pojištění asistenčních služeb je automaticky rozšířeno o náklady vzniklé zpožděním zavazadel a zpožděním letu (nevztahuje se na chartery).

Úplné znění platných VPP naleznete v rubrice Cestovní pojištění Uniqa.

B. Valentová

| Komentáře(4)