Závody IFSC i nadále bez ruských a běloruských sportovců

31. 03. 2023 | Rubrika: O ČHS, Sportovní lezení

Na právě probíhajícím zasedání Výkonného výboru IFSC v Singapuru, kterého se účastní také předseda ČHS Honza Bloudek, bylo rozhodnuto, že ruští a běloruští sportovci a funkcionáři se nadále nebudou moci účastnit soutěží IFSC.

IFSC-D1-F5D_2799

Výkonný výbor IFSC se tak rozhodl navzdory doporučení MOV (pozn. Mezinárodní olympijský výbor), který definoval striktní podmínky, za kterých se ruští a běloruští sportovci mohou mezinárodních závodů účastni. Oficiální vyjádření MOC si můžete přečíst zde

Výkonný výbor IFSC, jehož součástí jsou mimo jiné zástupci sportovců Shauna Coxsey a Sean McColl, dále potvrdil, že od rozhodnutí přijatého na Valné hromadě IFSC 2022, nenastaly žádné změny, na základě kterých by došlo k přehodnocení stanovených podmínek; a avizoval, že bude pokračovat v debatách a v konzultacích se svými zainteresovanými stranam.

Stanovisko IFSC nalezente zde. Aktualizaci této záležitosti lze očekávat v červnu 2023.

ČHS