Výzva "Aj my sme Tatry!"

Předseda Slovenského horolezeckého spolku JAMES Igor Koller, společně s Peterem Dragúňem – předsedou Klubu slovenských turistů, Michalem Káčerikem – prezidentem Slovenského Vysokohorského Turistického Spolku a Igorem Žiakem – předsedou Slovenské skialpinistické asociace, iniciovali výzvu "Aj my sme Tatry!".

Vybízejí v ní k podepsání petice proti návrhu nového Návštěvního řádu TANAPu, který podle nich zásadním způsobem omezuje horolezectví, vysokohorskou turistiku a další sportovní a volnočasové aktivity ve Vysokých Tatrách.

Ve výzvě deklarují své postoje, specifikují důvody, kvůli kterým odmítají návrh nového Návštěvního řádu TANAPu a navrhují vytvoření pracovní skupiny, která by po diskuzi se zainteresovanými stranami připravila nový dokument. Zároveň definují zásady, které by měl nový Návštěvní řád respektovat.

K petici se můžete připojit a více informací se dozvědět zde: https://ajmysmetatry.sk/

Radana Plevková